Парадокси на ринку Forex


Багато десятиліть, а може і століття люди вкладають гроші в товар, щоб, перепродавши його через якийсь час з прибутком, збільшити свій капітал. Спочатку продавали вино і хліб, масло і м'ясо, потім віскі і сигарети, наркотики і зброю.

Список нескінченний, але суть в іншому. Недалекоглядні досі вміють продавати тільки товари широкого споживання, розраховуючи на людські слабкості і багатія на вадах. Більш талановиті йдуть далі і викручуються в предметах торгівлі несамовито. Але принцип бізнесу середньостатистичної людини не змінюється до тих пір, поки він не усвідомлює, що можна більш успішно торгувати грішми і похідними від грошей і товарів. Фінансами... Торгувати тим, що раніше було лише метою торгівлі. Коли до розуму доходить парадоксальний висновок про можливість торгувати грішми, це вперше в житті руйнує у людини стереотипи принципів торгівлі. Раніше він знав, що гроші-товар-гроші, а тепер розуміє, що гроші, і тільки гроші. І товар, і інструмент, і мета торгівлі. І людина стає інвестором або спекулянтом. Що, по суті, не одне і те ж Поступово індивід навчається роботі з фінансами і кається, що раніше возився за копійки з обтяжливою закупівлею, транспортуванням, зберіганням, складуванням, сплачував мита, отримував ліцензії та покривал податками всі існуючі рахунки держструктур. Цей список теж нескінченний і немає рахунки всім сучасним препонам у торгівлі та бізнесі. Перейшов до роботи з похідними від грошей і товарів (ф'ючерси, опціони, облігації, форекс і т. д. і т п.), він радісно констатує, що тепер, крім великої кількості грошей, у нього немає проблем. І все було б так, але...

Чому ж все не торгують фінансами та ф'ючерсами, а возяться з мільйонами тонн непотребу, який майже нереально продати і який гниє на складі? Проста відповідь – для більшості людей цей світ назавжди закритий і усвідомити переваги фінансового бізнесу їм не дано.

Я знаю чому, але відповідь на це питання – окрема книга. А вам, дорогий читач, перш ніж продовжувати вивчення даної праці, доведеться на нього відповісти самому собі. Якщо ви відповіли ТАК, то шанси добитися успіху у внутрішньоденною торгівлі у вас дуже високі, а якщо ні, то варто задуматися про доцільність подальшого вивчення даної тематики. Без образ. Образи ведуть до збитків. Вважайте, що це мій тест на професійну придатність Але ми відволіклися.

На Заході вже давно мільйони людей працюють на фінансових ринках. Дуже успішно. Ще більше невдах намагаються вчити торгівлі і писати книги. Себе не виключаю з їх числа. Торгувати в чистому вигляді складніше всього, і це доля тільки інтелектуалів високого рівня і професіоналів найвищого класу. На Заході багато хто знають, як користуватися інструментами аналізу, так і сам технічний аналіз як наука відкрито багатьом. Але ось парадокс. Вони теж укладені в стереотипах свідомості і не користуються всіма благами і перевагами фінансової торгівлі. Все життя вони бачать тільки верхівку айсберга, а підводної частини так і не досягають. 25 % річних на мільйонні вкладення – це сума, але чому треба тримати гроші на ринку роками з ризиком (він завжди є і безпосередньо пов'язаний з плином часу) і задовольнятися 25 %, коли можна вичавити з тим же або меншим ризиком 120 % в день і закрити контракт, спокійно виїхавши на Гаїті. І не треба мільйонів, коли є маржинальна торгівля. Всі переваги очевидні, але на жаль! Даний вид торгівлі теж закритий від багатьох. Відкиньте догми і стереотипи, звільніть розум для новизни прийнятої інформації.

Я довго сміявся, коли дізнався, що інвестори Заходу навіть не мають програм, в реальному часі оброблювальних котирування контрактів, а задовольняються аналізом в кінці дня. Технології дозволяють їм відслідковувати ринок щомиті, а мозок дозволяє дивитися на ціновий графік тільки раз на добу або тиждень. Ось де людські межі! Ні, мозок досконаліше комп'ютерів, створених самою людиною. Але догми і стереотипи не дають розвиватися. В цьому наші голови на порядок кмітливим, і пострадянські трейдери стали торгувати по хвилинним графіками, навіть не знаючи толком історії курсу даного інструменту. Але це із-за російської недисциплінованості.

Вони долучилися до самого раціонального виду торгівлі ВНУТРІШНЬОДЕННОГО, закритому від найбільших західних торговців і донині. Проста свобода розуму дає таку перевагу. А вам, читачі, кажу з усією компетентністю: З'ЄДНАЙТЕ ЦЮ СВОБОДУ З ПРОФЕСІОНАЛІЗМОМ ТЕХНІЧНОГО АНАЛІЗУ, НАКОПИЧТЕ ДОСВІД ТОРГІВЛІ ХОЧА Б РІЧНОГО ГІДНОСТІ, і немає рівних вам на ринках фінансових інструментів. Станьте професіоналом, не укладеним у рамках минулого, притому чужого досвіду, і відтепер ви просто «приречені» на успішну торгівлю. Це один з найпотаємніших секретів справжніх торговців З одного боку, відточений теханаліз, з іншого – небувала гнучкість, сміливість і готовність до всього нового, але тільки раціонального і більш вигідним, ніж застосовувалася в минулому. Інакше змінювати не варто.
Але от торгівля на суперкороткі часові відрізки – це якраз те ноу-хау фінансової сфери, яке доступне поки небагатьом, але ці щасливчики швидко стають багатими людьми, якщо, звичайно, вдосконалюють професіоналізм невтомно.

Наведу приклад, хоча аналогій всіляко уникаю. Інвестор Смітт Вессон вклав в ринок контрактів індексу Доу Індастріал 3 квітня 1981 року мільйон доларів США, купивши індекси за ціною 1000 за один. З тих пір він володів 1000 індексами Доу, розраховуючи на зростання курсу. І ріст відбувся! 24 червня 1994 року він продав свої індекси за ціною 3636. І став володарем капіталу в 3636000 доларів. До речі, зауважу, що один з найбільш стрімко зростаючих ринків у США – це ринок індексів Доу Джонса. Протримавши 13 років гроші, він отримав 28 % річних, а в місяць 2,3 % відсотка. Я знав одного «камікадзе» на ринку ФОРЕКС (на цивілізованому Заході вважається безумством сама участь в торгівлі на ринку ФОРЕКС як начебто найнебезпечнішою), який працював з валютною парою долар-ієна. І НЕ ЗНАВ, ЩО ВІН БОЖЕВІЛЬНИЙ І РОБИТИ ЦЬОГО НЕ МОЖНА. Так от, 7 жовтня 1998 року, спостерігаючи за швидко змінними цінами валютного ринку і володіючи методологією внутрішньоденною торгівлі, він продав на зниження долара проти ієни (маючи на рахунку 10000 доларів і за принципом маржинальної торгівлі маючи право на максимально 20 контрактів в денний час і 10 в нічний) на суму 2 000000 доларів за курсом 122 і, понервувавши 3 години, купив той же долар за курсом 110 ієн за долар. По виписці з брокерської компанії ввечері він з'ясував, що на рахунку у нього вже не 10000, а всього-то 228 200 доларів. З радості вранці наступного дня він купив 40 контрактів за низькою, на його погляд, ціною, 111 йен за долар, і на компенсації через 4 години закрив операцію за ціною 120 ієн. Прибуток наступного дня дорівнювала 324324 долара, і рахунок став 552524 долара! Я не помилився, перевірте. САМЕ 4 години. Таким чином, за 2 дні прибуток склав 542524 доларів, або 2712 % в день, 81 378 % в місяць, або 989880 % річних. Правда, він сильно нервував і потім два тижні зовсім не грав, але грошей на проживання і скромне харчування йому, по-моєму, вистачило.

Така рухливість не щодня буває, але багато моїх знайомих трейдери з рахунками в 5000 доларів 120-200 % в день роблять, а особливо консервативні – 20-50 %, що в рік відповідно буде 43800-73000 % і 7300-18250 %. І це не рідкість, а повсякденність. Які ще коментарі потрібні? Втім, вирішувати вам, а за достовірність даної інформації готовий нести відповідальність.

Звичайно, я привів найяскравіший приклад за останні два роки, але дозвольте сказати, що і в повсякденному торгівлі немає порівняння по прибутковості з інвестуванням.

А з приводу несхожості моєї методології з класикою можу сказати: я пояснив вам, що метою основних східних, так і багатьох західних псевдоучителей є вилучення у вас грошей і швидке відлучення від фінансових ринків. Вони ретельно замовчують про те, про що я пишу. Навіщо їм, щоб ви оволоділи технологією майбутнього і жили щасливо і багато, маючи до того ж улюблену роботу і перепек тиву вдосконалення.

Тому відсоток проходять через брокерів і за 1 рік разоряю трудящих торговців дорівнює 93. Тільки 7 виживають і стають неуязви ральних для них. Сподіваюся, що і ви увійдете в це щасливе число.
Однак для об'єктивності підкреслю, що, дійсно, фінан фінансові ринки з високою прибутковістю неохоче віддають вам гроші, а все більше намагаються відняти, що цілком зрозуміло. Але для грамотного внутрішньоденного аналітика дрібниця в порівнянні з його прагненням до вдосконалення в аналізі. Гроші ж річ тільки принагідне хоча і дуже приємна. Просто нагорода за титанічну, кропотли ву, але приємну і улюблену роботу.

Ось і основний аргумент для аналізу на коротких відрізках часу Графіки з оновленням 1 рік, 1 місяць, 1 день та 1 годину і навіть 1 хвилин) нічим не відрізняються один від одного. Аналіз та інструменти однаковий ви. Форма графіка будь-якої періодичності передбачає подальший рух ціни, і індикатори дають ті ж сигнали. Багато хто чекає роками, а вам вистачить 15 хвилин. 15-30 хвилин – середня тривалість вдало відкритої угоди на ринку ФОРЕКС. Мій досвід – 4500 угод за 4 роки.

Так от, скажіть мені, що легше передбачити: яка погода буде через 15 хвилин, завтра або через 13 років. Відповідь очевидна, адже складність визначення зростає з часом. Так і аналіз. На перший погляд, немає різниці в аналізі графіків будь-якої протяжності і результат при професійному аналізі однаковий і на годинник, і на роки. Але при уважному, медитативному спостереженні трейдер так входить в світ ринку, що через кілька годин напруженого спостереження за ціною може АБСОЛЮТНО ТОЧНО сказати, куди через хвилину піде курс, і, відкинувши страх і невпевненість, вчасно купити на підвищення або продати на пониження (технічний термін.- Прим. автора) кілька контрактів, і буквально через мить курс піде в ту сторону. Я перевіряв тисячі разів і коли в сумніві боявся відкритися, то через мить шкодував, підраховуючи недоотриманий прибуток. Медитативне спостерігання за ціною грамотного аналітика рівносильно спостереження кардіолога. Стежачи за кардиограммой, він бачить всі збої серцевої діяльності і в потрібний момент приймає відповідні заходи. Так і нам достеменно видно, як курс опускається або починає злітати, відштовхнувшись від підтримки. Але як кардіолога важче дізнатися, що буде з цим же хворим через тиждень (він може тільки припустити в міру свого досвіду декілька варіантів), так і теханалитику (людині, яка володіє технічним аналізом.- Прим. автора) вже неможливо точно знати, на якій позначці курс буде через 5 днів. А не відриваючи очей від екрана 2 години, будь-посередній торговець скаже вам: «Ось зараз курс провалиться! ДИВИСЬ!!!». І через кілька секунд ви, розкривши від здивування очі, побачите прямовисно опускаються японські свічки (один з видів індикаторів технічного аналізу.Прим. автора) на екрані аналітичної програми. І резюме завжди одне: НУ, Я Ж КАЗАВ!

Я спостерігав це тисячі разів, і навіть середньої руки, але добиваються свого допомогою старанності і наполегливості торговці часом демонструють чудеса визначення напрямку руху курсу. А адже нам тільки одне і треба: визначити, куди він піде за мить до початку цього руху.

Коли навчитеся стежити за ціною і почуєте, як щось всередині каже: продавай або купуй, то, не роздумуючи, хапайте трубку телефону і беріть котирування у брокера. І ніколи не відкривайте позицію, коли всередині все мовчить, заради того, щоб просто відкрити. Програєте точно.

Дані пропозиції є сокровенними таємницями всіх обізнаних вутридневных трейдерів. Вам зараз багато що здається дивним, але, коли ви зрозумієте ринок і рух ціни стане для вас не загадкою, а закономірним плодом роботи, і траєкторія її руху далі, за правим краєм монітора, буде малюватися в свідомості, ви з вдячністю згадаєте цей посібник.

І ще: потрібно стати не тільки професіоналом в області теханализа, але і вільним від амбіцій психологом. Якщо не вгадали з причини поганого душевного самопочуття або хтось відвернув від медитації дзвінком, то терміново закрийте позиції і на час відпочиньте. Не будьте ж завзятими в помилках і не працюйте з внутрішнього примусу.

Я частенько програвав при роботі без натхнення, адже торгівля – процес творчий.
Головне – уважне багатоденне спостереження за ціною, вивчення і запам'ятовування різноманітних форм цінового графіка і супутніх індикативних інструментів, а також удосконалення в методах теханализа за рахунок арсеналу всіх інших інструментів.

А сам графік ціни в ідеалі для візуального аналітика – це японські свічки, і нічого, крім них. Свічки «кричать» з екрана, куди має йти курс. Їх комбінації незабутні й залишаються в пам'яті надовго. Про це мова піде далі.

З часом, безперервно спостерігаючи за живою ціною по самій формі свічок, просто цінового графіка і пари трендових індикаторів і осциляторів під графіком, ви побачите майбутнє ціни на хвилину раніше, ніж це відбудеться. Але не розслабляйтеся, ринок чекає вашого промаху, щоб перекреслити багаторічні зусилля і розорити.

А тепер я дозволю собі перейти до повсякденних дрібниць, без яких немає торгівлі взагалі і внутрішньоденною зокрема.