Різновиди торгівлі на ринку Форекс


Торгівлю на валютному ринку умовно можна було б поділити на довгострокову і короткострокову. Звичайно, тимчасові поняття в цьому випадку досить розмиті, так як немає чіткої класифікації, які угоди вважати довгостроковими, а які не, але, тим не менш, поділ загального характеру можна виробити.

Як правило, трейдери укладають короткострокові операції на низьких таймфреймах, як М1 або М5, а довгострокові операції здійснюються на таймфреймах вище, як Н4 або D1.

Про те, що таке таймфрейм докладно описано в цій статті. Так можна буде зрозуміти, в чому ж існує відмінність роботи на М1, наприклад, і D1. Зараз же більше хотілося б відзначити відмінні особливості короткостроковій і довгостроковій торгівлі. Почати варто було б з того, що довгостроковий трейдинг не вимагає постійної присутності трейдера і торгового терміналу. Короткостроковий трейдинг навпаки вимагає підвищеної уваги, що б людина приділяв час постійному аналізу поточної ситуації.

Торгуючи на Forex короткостроково, ми можемо розраховувати на відносно швидкий набір статистики, адже угоди будуть укладатися набагато частіше, ніж при торгівлі довгостроково. Виходить, що переконатися в профитности системи значно простіше, торгую короткостроковій системою, ніж довгострокової. У той же час, спред буде більше заважати торгівлі саме при краткосроке, так як його величина не змінюється в будь-якому випадку, а розміри цілей угод різняться. Наприклад, якщо при скальпінг Take Profit може бути в межах декількох десятків пунктів, то при довгостроковому трейдингу цілі можуть вимірюватися в сотнях пунктів.

Довгострокову торгівлю часто називають позиційною, так як позиція на ринку утримується тривалий час. Це означає, що людина може провести аналіз ситуації, сформувати певну думку про все, що відбувається, укласти угоду, а потім довгий час чекати результату торгової операції. При короткостроковій торгівлі немає потреби ретельного опрацювання ринкової ситуації, як правило, тут доводиться діяти по ситуації.

Вибір способу роботи на ринку часто обумовлений наявністю вільного часу, особистими уподобаннями людини, так як він може віддавати перевагу той чи інший варіант трейдингу. Як правило, трейдери не займаються одночасно обома способами роботи на ринку, концентруючись виключно на якомусь одному варіанті. Це дозволяє глибше зрозуміти всю суть того чи іншого способу торгівлі, найкращим чином вивчаючи всі його тонкощі.