Технічний аналіз та його основні переваги


Під технічним аналізом у загальному сенсі розуміється прогнозування зміни ринкових цін у майбутньому шляхом аналізу їх змін в минулому. Теханаліз спирається на вивчення чартів - часових рядів ринкових цін.

Крім цінових рядів, в теханализе використовується відомості про обсяги торгів, волатильності та інша статистична інформація.

Методи технічного аналізу найбільш часто використовуються для вивчення змін цін на вільних фінансових ринках, одним з яких є позабіржовий ринок Форекс.

У практичному плані цей підхід являє собою аналіз цінових графіків, які є зручним інструментом, що відображає вплив фундаментальних чинників на фінансовий ринок.

В процесі проведення теханализа в увагу приймаються два постулати:

1. Ціновий графік вбирає в себе і наочно відображає абсолютно всю інформацію про поточний стан ринку.

2. Будь вільний фінансовий ринок має пам'ять, а, отже, знання про його минуле дозволяють передбачити його майбутнє.

Ці непорушні постулати дали можливість фахівцям розробити багатий набір індикаторів, метою яких є видача сигналів про ймовірне рух ринкових котирувань.

Якщо говорити про переваги технічного аналізу, то, перш за все, потрібно сказати про наступне:

1. Даний вид аналізу для практичного використання в трейдингу на валютному ринку набагато ефективніше фундаментального. На відміну від останнього він вивчає не безліч хитромудрих макроекономічних даних, а лише один-єдиний об'єкт - чіткий і ясний графік зміни ринкової ціни. Основні принципи теханализа форекс дозволяють швидко виявити існуючі тенденції і визначити напрям тренда.

2. Теханалізу користуються переважне число активних учасників ринку Форекс. Всі вони використовують однакові графіки, отримують при цьому однакові результати і роблять з них однакові висновки. Така узгодженість забезпечує самоисполнение прогнозу, формуючи вигідний ринковий тренд.

3. Технічний аналіз настільки універсальний, що зручні інструменти, розроблені з його допомогою для інших вільних фінансових ринків, можна практично без будь-яких змін використовувати і для трейдингу на Форексі.

Як показує практичний досвід торгівлі, саме трейдери використовують аналіз ціни є більш щасливими на відміну від тих, хто торгує на інтуїції або використовує для відкриття угод фундаментальні сигнали.