Трейдинг робота з торговим планом і щоденником


На самому початку, коли трейдер ще тільки приступає до роботи на Форекс, у нього немає власної системи. Саме тому починаючому трейдеру буде корисно навчитися вести щоденник і складати торговий план.

В першу чергу, це допоможе виробленню дисципліни, яка так необхідна, щоб стати успішним.

Кожен день слід починати зі складання плану. Будується торговий план на основі аналізу обраної валютної пари по використовуваному трейдером таймфрейм, а потім по таймфрейм на кілька періодів нижче. Також необхідно оцінювати абсолютно всі фундаментальні дані – навіть ті, які ще не вийшли – з позиції їх можливого впливу на рух обраної валюти.

Далі, трейдеру необхідно розробити сценарій, у якому були б прописані всі можливі варіанти дій. Сценарій повинен регламентувати не тільки ціну, при якій слід відкривати позицію, але і мета, якої трейдер хоче досягти – зазвичай це певна сума. Також не слід нехтувати визначенням того, за яку суму збитку позицію слід закрити.

Головне при складанні плану – керуватися логікою, а не емоціями. З цієї причини при визначенні цілей трейдеру слід постійно думати про те, як одержати прибуток на форексі, і чи варті вони того, щоб намагатися їх досягти. Наприклад, у тому випадку, якщо величина планованого прибутку дорівнює запланованим збитків або менше їх, то позицію навіть не слід відкривати. Більше інформації можна дізнатися на сайтае - FX Euro Club.

Важливий момент: план слід реалізовувати відразу після його складання, інакше розрахунки можуть виявитися недійсними. І ще, краще за цілий день нічого не зробити, ніж понести збитки. Так що наміченого плану слід дотримуватися і не відступати від нього ні на крок.

Що стосується щоденника, то він допоможе трейдеру зрозуміти, чому сталося те, що сталося. Трейдери, які ведуть подібний щоденник, ведуть статистику і прибутків, і збитків. Для починаючого трейдера буде корисно взяти на озброєння два питання: «Чому я увійшов в цю угоду», «З якої причини стався збиток». Так ця практика дозволить аналізувати власні помилки. А це не тільки привчає до дисципліни і відповідальності за свої дії, але і додає впевненості у своїх силах і дії в подальшому.