Що таке скальпінг на форекс


З часу появи ринку Форекс і по мірі збільшення його популярності серед населення багатьох країн, стали формуватися різні тактики гри на біржі. Власне, ці тактики були і раніше практикувалися багатьма трейдерами.

Але зараз, коли кожна людина, зареєструвавшись на ринку, може почати грати на біржі, тактики стали набувати важливу роль у отриманні прибутку.

Однією з найцікавіших і найбільш поширених тактик гри на біржі є скальпінг. По своїй суті скальпінг – це здійснення торгівлі в короткий період часу. Зазвичай цей період не займає більше 10-15 секунд, але іноді розтягується на кілька хвилин.

Найчастіше скальпінг-тактику приписують новачкам біржі, але це далеко не так. Щоб правильно і вигідно для себе виробляти торгівлю, трейдер повинен навчитися скальпінг, інакше нічого хорошого з цього не вийде.

Для скальпування на тимчасових діаграмах коливання валют зазвичай виставляють таймфрейм на 1, 5, або 15 хвилин. Застосовуючи цю тактику, трейдер отримує прибуток всього в декілька пунктів, але за короткий проміжок часу. А таких проміжків за годину або два може бути не один десяток. Саме це і приносить відчутний прибуток.

Скальпери для торгівлі за своїм методом виставляють графіки у вигляді «японської свічки». Найчастіше грають на курсах валют, які мають високу внутрішньоденну волатильність і низькі спреди, як, наприклад, пара євро/долар (EUR/USD).

Багато професійні трейдери не застосовують скальпінг-тактик, які, на їхню думку, характеризуються невиправданим ризиком і не мають якої-небудь стратегії. Одним з головних переваг цієї стратегії для новачків є те, що немає необхідності досконало вивчати ринок і проводити який-небудь аналіз торговельних угод на фондових біржах.

Мінусом скальпинга є те, що трейдер не завжди може передбачити, яким чином поведе себе тренд. Здебільшого тут справа в інтуїції самого трейдера. При великому кредитному плечі розвороти тренда можуть обнулити ваш депозит на біржі, що також важко передбачити. Також трейдер повинен постійно стежити за коливаннями курсу, щоб вчасно закрити ордер.

Даний вид торгівлі характеризується високим ризиком, при тому, що прибуток можна отримати не дуже велику. Однієї з різновидів скальпинга є пипсинг. Головною особливістю є те, що тут відбуваються дуже короткострокові угоди в межах кількох секунд. Даний вид тактики викликає найбільшу емоційну напругу, так як трейдер повинен безперервно слідкувати за змінами тренда. Даний вид угод повинен здійснюватися тільки коли прибуток перевищує спред на один-два пункти, щоб не залишитися «в мінусі».

В цілому, виходячи з усього вищевикладеного, скальпінг і пипсинг – це тактики, які застосовні для трейдерів з високорозвиненою інтуїцією і реакцією, необхідної для швидкого завершення ордерів, а також для початківців трейдерів, які в перший час працюють з демо-рахунками.