Виставлення ордерів Take Profit (TP) і Stop Loss (SL) — невід'ємна частина роботи трейдера. І якщо зі SL вже все більш-менш зрозуміло, то TP є загадкою для багатьох.

Навіть новачок в трейдингу легко знайде точку входу в ринок, а виходу, на жаль, не бачить. І виходить, що ціна пішла «куди треба», а потім різко назад і з'їла «лося», або йшла, йшла і не дійшла... Вражаюче, але так відбувається в 95% випадках, якщо вірити статистиці, а вона невблаганна. Звідси втрата депозиту, а при більш оптимістичному розкладі — топтання на місці (перебування у мертвій точці). Відсутність цілей — перший ознака безсистемної торгівлі. Будь-яка угода повинна бути обґрунтована і мати системність, тобто чітко позначені точки:

  • відкриття позиції;
  • закриття позиції;
  • SL;
  • TP.

Якщо у вас немає торговельної системи, то і торгувати вам просто заборонено. В іншому випадку шукайте винного в дзеркалі.

Take Profit — найважливіша складова успішної торгівлі. Це жила, де лежать ваші гроші. Він може бути виражений певною кількістю пунктів, виходячи з середнього руху ціни, або кріпитися до чого-небудь, наприклад до півот-рівнів при внутрішньоденною торгівлі, до тижневим півот-рівнів при середньостроковій (в рамках одного тижня) або рівнів вищого порядку при довгостроковій торгівлі, хвиль Елліотта та ін. Деякі трейдери використовують і інші рівні, такі як рівні корекції Фібоначчі (за значеннями відкату на 38.2%, 50%, 61.8%), рівні Мюррея, рівні попередніх локальних мінімумів і максимумів. Все залежить від вашого методу торгівлі.

На мою особисту думку і досвіду, рівневий метод визначення TP, заснований на виявленні таймфрейм-рівнів вищого порядку (Н4, D1), є найбільш точним і правильним і підходить для торгівлі на різних часових інтервалах. Рівні можна визначати, використовуючи спеціальні автоматичні індикатори або малювати самостійно, виділяючи області корекції ціни на таймфрейме, який старше вашого робочого. Наприклад, торгуючи на М30, я будую на рівні Н4. Заглядати, скажімо, у тижневий графік при короткостроковій торгівлі просто не має сенсу.

Оскільки Take Profit дослівно перекладається як взяття прибутку, то він може утворюватися і SL, коли ціна вже пішла в нашому напрямку на певну відстань, і ми можемо вивести угоду в плюс. У цьому випадку TP можна вручну підтягувати слідом за ціною або скористатися Traling Stop.

Тепер у вас не повинно виникати питання, де виставляти Take Profit. Головне, не забувайте про співвідношення SL до TP = 1:3 (1:2), і прибуток не змусить себе довго чекати.