Мало хто замислюється про те, в який день, який час доби і будь годину входити в угоду. Найчастіше більшість новачків торгує за настроєм, коли прокинуться, коли захочеться і ще багато різних коли, крім коли правильно, не рахуючись з існуванням такого цінного ресурсу, як час.

А якщо згадати навчальні лекції для початківців трейдерів, то звідти можна знайти масу корисної інформації, якої ми свого часу не надали належної уваги. В даному випадку це торгові сесії. Їх усього чотири:

  • Азіатська: 04:00 (GMT+3).
  • Європейська: 11:00 (GMT+3). Кращий час для торгівлі.
  • Американська: 15:30 (GMT+3).
  • Тихоокеанська: 23:00 (GMT+3)

Кожної торгової сесії відповідають свої валютні пари, на яких зазначене сесійне час відбувається справжнє рух, коли маркетмейкер рухає ринок:

  • Азіатська: йена, крос-курси з ієною.
  • Європейська: євро, фунт, франк, канадський і австралійський долари.
  • Американська: всі доларові пари.
  • Тихоокеанська: новозеландський і австралійський долари.

По японській єні на відкритті Азіатській сесії можуть відбуватися сильні коливання ціни, що обумовлено проведенням ЦБ Японії частих валютних інтервенцій.

Найбільш ліквідні валютні інструменти торгуються на Європейській та Американській сесіях. На Європейській сесії підвищена волатильність спостерігається протягом двох-трьох годин і стихає під час обіду з 14:00?15:30 (GMT+3).

Американська сесія приносить масу важливих новин, що спричиняє хаотичний рух валют і навіть може розгорнути ринок. Але, як правило, в цю сесію відбувається продовження тенденції, що почалася в Європейську сесію. Тому угоди, відкриті в ході Європейської сесії, можна вивести в безубиток і тримати до переможного. Повне затишшя настає в 21:30 (GMT+3) з завершенням роботи бірж.

Дуже спокійною і слабоволатильной є Тихоокеанська сесія, в яку краще не торгувати, оскільки ринок буквально засипає.

Що стосується днів тижня, то в понеділок зазвичай ринок топчеться на місці, переварюючи події минулого тижня і визначаючись з майбутнім напрямком руху. Кращим варіантом буде влаштувати сієсту і відпочити ще один день. З вівторка по четвер відбуваються всі головні руху. У цей період потрібно стежити за економічним календарем, щоб весь тиждень не сидіти сиднем «на паркані». Це найкращий час для торгівлі. У п'ятницю можливо все: як різкі стрибки або коливання у вузькому діапазоні, так і противотрендовые руху, обґрунтовані закриттям великими гравцями позицій перед вихідними. Торгувати треба з обережністю.

Сесійне час дуже важливо для входу в ринок і своєчасного виходу з позицій. Якщо до торгової системі підключити золоті годинники, то можна уникнути осідань у 40-60 пунктів, коли ціна коригується тільки в очікуванні відкриття своєї сесії. Для візуального автоматичного виділення торгових сесій на графіку існують спеціальні індикатори. Хоча ринок працює цілодобово, це не означає, що потрібно стежити за монітором 24 години на добу. «Час — гроші. Але ніякі гроші не повернуть втраченого часу». Знайдіть свої золоті годинники і торгуйте вчасно, не забуваючи про повноцінний відпочинок.