Ви твердо вирішили стати трейдером і змінити своє життя. Обладнання відповідає, курс лекцій по трейдингу прослуханий, брокер обраний, платформа запущена з демо-рахунком, і вже кілька прибуткових угод вам вдалося зробити.

Чудовий початок. Вітаємо вас з новими починаннями й маленькими перемогами! Але все найкраще, звичайно, попереду.

Торгівля на валютному ринку Форекс буде ефективною, якщо правильно визначитися зі стратегією і тактикою. Кожен трейдер повинен мати свою стратегію торгівлі. Але як її вибрати? Як визначитися, яка з існуючих стратегій підійде саме вам?

Щоб вибирати з стратегій торгівлі, потрібно знати їх порівняльної характеристики.

Існує торгівля, заснована на фундаментальному аналізі. Вона передбачає прогнози на тривалі періоди і, відповідно, відкриті операції на ці періоди. Щоб впевнено почувати себе на ринку з такою стратегією торгівлі, необхідно вміти працювати з новинами макроекономіки і політики. Для цього необхідно мати спеціальну економічну освіту або займатися самоосвітою в галузі цих знань. Більше того, потрібно володіти аналітичним мисленням і здатністю переносити тривалі психологічні навантаження. Знайдеться людина, яка зможе спокійно спати у той час, коли його гроші «бовтаються» десь в Інтернеті, і невідомо, чим це все закінчиться? Навіть якщо виставлений Stop Loss і він спрацює, це може означати тільки одне — ви зазнали збитків, про розміри яких знали заздалегідь.

Якщо зупинити свій вибір на стратегіях торгівлі в коротких проміжках часу, то тут вам знадобляться, крім знань технічного аналізу, вміння швидко орієнтуватися і блискавично приймати рішення. Кілька секунд при такій стратегії торгівлі можуть обернутися відчутною прибутком або збитком.

Потрібно розуміти, що трейдинг — це робота. Для будь-якої професії людина має володіти необхідними якостями або навіть фізіологічними особливостями («виворотність» у балерин, куполоподібної небо у вокалістів, схильність до повноти у борців сумо і т. д.).

Тому, знаючи свої дані і якості, ви повинні вибрати таку стратегію, з якою вам буде комфортно працювати.

З чого почати?

Перш ніж відкрити реальний рахунок, треба знайти необхідні навички торгівлі на безкоштовних демонстраційних рахунках. Закачавши торговельну платформу, відкрити простенький доларовий демо-рахунок.

Зручно розпочати навчання, так і торгувати на реальних рахунках, з парою EURUSD. Ця пара високоліквідна (угода може закритися буквально в лічені секунди), і при цьому діапазон її коливань не загрожує крахом при помилковому входження в ринок (відкриття операції).

Якщо ви почали торгівлю з ранку, 10 годин по Москві, то ваша угода, якщо правильно визначилися з напрямком і вирішили «взяти прибуток» не більше 10 пунктів, закриється в проміжку часу від 30 секунд до 3-х годин. Якщо вночі, то результат може бути і до 8 години ранку по Москві. Після виходу новин ринок дуже активний з 2 години ночі.

Щоб правильно визначитися в тренді на короткому проміжку, потрібно уважно вивчити часовий графік, 4-годинний і денний. Для цього угоди, розрахованої на 2-3 години, цілком достатньо. Зверніть увагу на показники графіка попереднього дня (початок і кінець дня).

Якщо день закінчився показниками графіка вище, ніж почався, висока ймовірність того, що є сенс відкривати угоду на покупку. Вважається Хорошим результатом прибуток в 20 пунктів за день. До речі, якщо вам доводилося чути, що за день хтось «взяв 100 пунктів», цьому можна вірити. Але, зрозуміло, це не означає, що з таким показником трейдер працює стабільно. Буде краще, якщо вас не будуть засмучувати чужі успіхи, а будуть радувати ваші власні маленькі перемоги. Повірте, щоденні 5-10 пунктів прибутку дорогого коштують!