Як правило, багато людей після невдач зазвичай починають звинувачувати у своїх проблемах всіх, крім себе. Більшість людей не хочуть або не можуть визнати свою провину за дії чи бездіяльність, що призвели до негативних результатів в справі, за яку вони взялися.

Не виняток і трейдери, які не проти перекласти відповідальність за свої дії в торгівлі на чужі плечі. Думаю, серед трейдерів таку поведінку поширена більше, ніж серед представників будь-якої іншої професії. Причина криється в низькому відсотку тих, хто досягає стабільного успіху, а також у тому, що трейдинг є індивідуальним видом діяльності. Тому багато людей, що звикли працювати в команді, прийшовши на Форекс, не завжди здатні брати відповідальність за свої дії.

Спочатку трейдинг здається всім легким видом діяльності, де можна заробити чималі суми грошей лише одним натисненням кнопки. Купив дешево, продав дорого — нічого складного. Але в процесі роботи починають включатися емоції, які змушують здійснювати елементарні помилки. І трейдер починає втрачати гроші. У таких випадках зазвичай багато починають шукати винуватих. І вони звинувачують у своїх невдалих угодах всіх підряд: брокера, аналітиків, новини і т. д.

Коли я тільки починав торгувати на Форекс, не розумів абсолютно нічого, навіть базових знань у мене не було. Так як я вже через тиждень з моменту знайомства з терміналом МТ4 перейшов з навчального на реальний рахунок, навіть не встигнувши зрозуміти, як виконуються накази, при перших же невдачах мене почали сильно обурювати деякі дії брокера. Мені здавалося, брокер не дає мені нормально торгувати. Коли я відкривав операцію на buy, чому вона відкривалася «вище» тієї ціни, за якою я відкривав. Хоча в sell відкривали чітко там, де я хотів. Але в обох випадках я відразу ж опинявся в мінусі, навіть якщо ціна не рушила ані на один пункт. І я починав підозрювати брокера в нечесній грі. Але це були тільки квіточки. Наступним кроком, що підтверджує «нечесність» брокера, було те, що він не закривав мої короткі позиції по тейк-профіту, хоча ціна торкнулася його перед розворотом. І, коли я сидів у лонге, закривав мою потенційно «виграшну» угоду «стопу», навіть якщо ціна до нього не доходила, а розгорталася у пункті від нього. В результаті я залишався ні з чим і починав на підвищених тонах з'ясовувати причини у представників брокера через онлайн-чат. Уявляю, як їм було смішно читати мої «аргументи». Тоді я просто не знав, що угоди в лонг відкриваються за ціною ask, що існує спред, на розмір якого всі угоди відкриваються з мінусом, що не закриваються короткі позиції по bid, який торкнувся тейк-профіту, а фіксуються за ask. Також не знав і того, що при довгій позиції «стопи» спрацьовують по ask, і не обов'язково ціною bid доходити до нього. Смішно, звичайно, але я звинувачував у всіх цих «гріхах» брокера. І це при тому, що я ніколи до цього не читав ніяких повідомлень на форумах або в соцмережах, звинувачують брокерів всіх тяжких гріхах».

Незабаром всі мої підозри розвіялися, тому що брокер без проблем став виконувати мої заявки на виведення і виводити всі зароблені якимось дивом гроші (новачкам зазвичай везе). З тих пір я шукаю причини всіх торгових помилок і невдач тільки в собі.

Деякі з тих, хто кричить про недобросовісність брокера, можливо, просто не знають всіх деталей роботи на ринку. Деякі просто не хочуть розуміти і зляться від того, що не виходить у них заробляти одним натисненням кнопки. Їм завжди здається, що це брокер не дає їм заробляти. Якщо перші з часом можуть прийти до розуміння всіх нюансів і правил торгівлі та почати заробляти, то другі можуть і далі витрачати свій дорогоцінний час на пошуки брокера, а не на вивчення ринку.

Після декількох років роботи на Форекс можу сміливо стверджувати, що причиною втрат або нестабільності в торгівлі є ми самі. Нам, трейдерам, потрібно шукати причини помилок і програшів в нас самих. Потрібно акцентувати свою увагу на вивченні ринку, працювати над своїм емоційним поведінкою під час торгів, відточувати свою майстерність у застосуванні прибуткових стратегій. І з часом ринок нас обов'язково винагородить за нашу наполегливість.