Новеньким скрізь приділяється підвищена увага, будь то робочий колектив, група з бальних танців або сусіди по сходовій клітці. Не бачу причин змінювати цьому негласному правилу і в своєї статті, адже валютний ринок незмінно гостинний до всіх бажаючих вступити в його щільні ряди.

Мова піде про так званих микросчетах Форекс, представляють доступну початківцям область міні-Форекса. Зараз більшість поважаючих себе брокерських компаній пропонує своїм клієнтам долучитися до фінансового світу з мікрорахунки. Це правильно, і ось чому.

Досить значний час в ходу у дилінгових центрів перебували систематизовані за розміром форекс-рахунки, такі як класичні, міні - і мікрорахунки. Класичний трейдинг і його микровариант розрізняються, природно, розміром. Якщо обсяг угод з класичного депозиту був потрібний не менше 100 тисяч базових грошових одиниць, рівний одному лоту, міні-Форекс рахунку лот дробовий, всього 0.1, а для мікрорахунки Форекс і того менше — 0.01. Дозволена сума угоди по таких депозитах може становити всього 10 доларів. Таким чином, виходить, що трейдер з микродепозитом, наприклад, має більше шансів на успішну операцію.

В якості вигідного інструменту торгівлі на Форекс для початківців микросчет підходить як не можна до речі. Не секрет, що «населяє» міні-Форекс величезна кількість дрібних трейдерів, навряд чи здатні глобально вплинути на хід торгів валютного ринку. Тим не менш, це не заважає самим уважним і допитливим з них «підглянути» за китами трейдингу. Отримані дані цілком здатні стати в нагоді в майбутній роботі малодосвідченого трейдера. Безумовно, микросчет, відкритий на Форекс, стане першим важливим кроком на шляху до успішної торгівлі.

Хотілося б навести тут короткий перелік переваг мікрорахунки Форекс.

Зручність для початківців трейдерів: багато бояться потерпіти фінансову невдачу, губляться в різноманітті торгових стратегій, просто не наважуються ризикувати вагомою сумою особистих заощаджень... А при торгівлі на мікросчете всі ці страхи зникають, як нічні кошмари перед світанком. Так, початковий капітал для відкриття такого рахунку, званого ще центовым, виглядає зовсім смішним, їм не шкода ризикнути на благо майбутніх досягнень. Наявна на мікросчете Форекс автоматична система управління, доступна для подібних дрібних депозитів, значно спрощує життя трейдера-новачка. В той же час не варто недооцінювати значимість міні-Форекса для майстрів трейдингу, які нерідко до нього вдаються в практичних цілях. Висока кредитне плече, зафіксовані спреди та низький обсяг операцій часто бувають їм на руку.

Поєднання переваг реальної торгівлі з мінімальним ризиком. Відкривши микросчет на Форекс і заплативши символічний депозит, ви отримуєте чудову можливість поринути у цей фінансовий світ з головою, відчути його кураж, його потужну ходу по всій земній кулі. Відчуття, порівнянне хіба що з стрибком з тарзанки. Дух захоплює, особливо перший час. Ніяких драм — суцільна позитивна практика, тестування своїх можливостей без шкоди для гаманця. Ось так.

Особливі умови брокера. Як правило, якщо ви відкриваєте мікро-або міні-рахунок Форекс, спеціально для вас дилерські центри йдуть на деякі поступки: так, вони можуть не брати комісію за провальну операцію, і в той же час нараховувати бонуси за поповнення депозиту, наприклад. До того ж, додатковою зручністю служить досить легке поповнення рахунку за допомогою банківської карти, електронними грошима — способів дійсно багато, так що бігати по конторам у пошуках каси точно не доведеться.

Безкоштовна новинна стрічка з актуальною інформацією, яка стосується ринку Форекс. Постійна технічна підтримка трейдера, відсутність обмежень у виборі валютної пари, швидке виконання ордерів. Загалом, сила-силенна всіляких пільг, знижок і просто комфортна торгова обстановка.

Правда, не варто думати, що микросчет може дати повну картину ваших потенційних доходів на вже класичних рахунках. Оскільки багато умови все ж різняться. А тому діяти треба завжди обережно: і на звичайному, і на мікросчете Форекс. Великою помилкою трейдера стане повне використання кредитного плеча при невеликій сумі микродепозита. Результат, швидше за все, буде фатальним для вас як у фінансовому плані — необдумана втрата навіть дрібної суми неприємна, — так і в емоційному — піддавшись дурному, не прорахованого ризику, ви відчуєте всі принади розчарування. Тому моя щира порада — відкиньте нетерпіння і намагайтеся діяти так, ніби ви вже професійний трейдер, який чітко продумує свою торгову стратегію. Тим більше що є шанс спробувати їх різні варіанти на мікросчете. Поводьтеся обережно: нехай прибуток на мікросчете не володіє сімома нулями, але її отримання так само важливо і необхідно для вашого зростання в якості трейдера.