Робота трейдера полягає в покупці або продажу валюти в залежності від того, куди, за його прогнозами, надалі рухатиметься ціна. Якщо ціна на валюту буде зростати, то укладається угода на покупку, при припущенні, що актив буде дешевшати, — буде укладена угода на продаж.

Однак залишається важливе питання — скільки валюти потрібно придбати? І як регулювати розмір угоди? Відповідь на це дає лот.

Що таке лот

Лот являє собою обсяг операції або, іншими словами, величину угоди. Чим більше обсяг лота, з яким працює трейдер, тим більше валюти він купує або продає за одну торгову операцію. Стандартним еквівалентом одного лота вважається 100 000 USD. Що це означає? Це означає, що якщо угода на Форекс укладена в розмірі 1 лота, то трейдер купив або продав валюту на 100 000 USD.

Прибуток на торговому рахунку коливається з кожним пунктом ціни. Змінилася ціна валюти на 1 пункт — змінилося кількість коштів на рахунку (еквіті) у трейдера. І відлік може йти як в прибуткову сторону, так і в збиткову. А тепер дуже важливий момент — чим більший лот, тим сильніше коливання коштів на рахунку при зміні навіть на один пункт.

Як змінюється еквіті в залежності від розміру лота

Приємно бачити, як депозит росте дуже швидко завдяки великому обсягу угоди (лота). Однак другою стороною медалі є факт, що зменшуватися депозит може з такою ж швидкістю. Можна взяти на замітку, що при торгівлі об'ємом в 1 лот зміни на один пункт будуть приносити збиток або прибуток в 10 USD. Аналогічно можна порахувати такі пропорції:

 • 0.1 лот = 1 USD;
 • 10 лотів= 100 USD.

Враховуючи цей факт, трейдер повинен дуже скрупульозно підраховувати обсяг лота перед кожною угодою. Обсяг операції є основним інструментом для безпечної роботи, однак, невиправдано збільшуючи його розмір, трейдер ризикує отримати непоправні збитки і назавжди розлучитися зі своїми торговими засобами.

Припустимо, що у трейдера депозит розміром в 100 USD. Робота 0.1 лотом вже буде занадто небезпечною, так як в такому випадку торговий рахунок зможе витримати максимум 100 пунктів руху проти нього (0.1 лот — це 1 USD за 1 пункт руху ціни). Враховуючи, що буде відніматися спред і спрацює Margin Call, то ще менше пунктів.

Як розрахувати лот

Як би це банально не звучало, але у трейдера ніколи не вийде правильно вирахувати лот, якщо він не навчиться говорити своїй жадібності «Ні»! Тільки після того, як емоції будуть приборкані, можна починати розраховувати лот, виходячи з наступних нескладних правил:

 • Визначити для себе, який рівень ціни остаточно покаже, що угода була помилковою, і визначити, скільки пунктів при цьому пройде ціна з моменту укладення угоди до цього рівня.
 • Розділити свій депозит умовно мінімум на 20 частин і визначити, яку суму становить 1/20 частину депозиту.
 • Розділити отриману суму на кількість пунктів і визначити, на скільки буде коливатися депозит при зміні на 1 пункт.
 • В залежності від результату визначити лот.

Приклад:

  Трейдер визначає, якщо ціна пройде проти нього 50 пунктів і досягне рівня Х. ХХХХ, то це буде рівень, який покаже, що він помилився в угоді.

  У трейдера депозит 1 000 USD. Він ділить його на 20 частин, і 1/20 (або 5% від депозиту) становить 50 USD.

  Трейдер ділить 50 USD на 50 пунктів і отримує результат — 1 USD / пункт.

  Враховуючи, що ціна змінюється на 1 USD за пункт при лоті 0.1, то саме такий обсяг угоди йому потрібно використовувати.

Цей приклад показав, як визначити лот, щоб ризикувати при цьому не більше 1/20 частиною депозиту. Однак набагато краще розраховувати ризик для меншого відсотка, тому що з зменшенням лота збільшується безпеку торгівлі!