Дуже часто пишуть про усередненні як про неправильному підході до трейдингу, особливо не вникаючи в деталі, як це усереднення здійснюється.

Усереднення — це отримання найкращої ціни входу в ринок.

Якщо, припустимо, ви торгуєте одним лотом, але ввійдете в позицію не за один раз, а за 4 рази по 0,25 лота, чи буде це усередненням? Безумовно, буде, але насправді ви, як і раніше, торгували всього одним лотом.

Всім очевидно, що при відкритті позиції в 4 етапи ви отримуєте кращу ціну входу. Хіба це погано?

У чому мінус такого відкриття позиції? В тому, що ви ризикуєте відкрити позицію неповним лотом. Наприклад, два ордери по 0,25 лота у вас спрацюють, а два не спрацюють, оскільки ринок не дійде до них.

Однак при цьому ви будете в прибутку, а не в збитку. Якщо ціна дійде до рівнів, які є цільовими, то ваші угоди закриються, прибуток з віртуальної перетвориться в реальну.

Відкриваючи позицію невеликими лотами, ви і закривати її теж можете дробовими лотами.

Наприклад, якщо у вас тейк-профіт дорівнює 1.5%, то на кожну з відкритих позицій ви можете поставити по 1.5% тейк-профіту, і вони зачинятися будуть окремо.

Природно, при цьому ваші шанси на здійснення прибуткової операції зростають, а час утримання позиції скорочується. Фактично при такому методі усереднення ви торгуєте діапазоном ціни: ви відкриваєте ціну в діапазоні декількома заявками і закриваєте потім декількома заявками теж в діапазоні.

При цьому вам ніщо не заважає закривати позицію одним ордером, якщо вам це подобається.

Таке усереднення я вітаю і назвав би «правильним» усередненням.

Інша справа, якщо ви торгуєте одним лотом, але відкриваєтеся спочатку одним лотом, потім додаєте ще один лот, потім ще один і так далі. Ви формуєте позицію, яка перевищує заздалегідь запланований. Це «неправильне усереднення», і так не можна торгувати. Більшість недосвідчених трейдерів використовують «неправильне» усереднення.

Природно, що в разі відкриття великої позиції ви піддаєте свій капітал небезпеки. Ризик катастрофи — це головне, чого треба побоюватися! Але, якщо ви заходите в результаті усереднення в позицію всього одним лотом, як і було заплановано, виходячи з вашої системи ризик-менеджменту, то вашому капіталу нічого не загрожує.

Якщо ж ви не хочете дробити позицію і плануєте відкрити відразу одним лотом, то ризикуєте взагалі залишитися без операції, якщо ордер буде розташовуватися на занадто великій відстані, а ціна не дійде до нього.

Відкриття позиції і закриття її в декілька етапів має ще одну перевагу: він дозволяє вам торгувати, коли ринок в боковику. Припустимо, що частина вашої позиції закривається, але ринок не йде далі, а відкочує до рівнів, на яких спрацьовували ордера на її відкриття. Ви маєте можливість знову відкрити угоди, і, якщо потім ринок знову йде у вашу користь, то ви так само поетапно закриваєте свою позицію, і так може тривати досить довго, якщо ринок торгується в діапазоні.

Такий циклічний процес торгівлі легко запрограмувати.

Головне, що від вас потрібно в цьому випадку, — правильно визначити напрямок, у якому потрібно торгувати.

Підіб'ємо підсумок: усредняйтесь правильно і отримуйте прибуток!