Стратегії для новачків Форекс. Я тут згадав, що починав свій шлях на Форекс. Зелений був, недосвідчений. Не знаю, чи далеко я пішов від «себе» за рік активних торгів — мені все ж здається, що далеко, тому що місяць роботи на валютному ринку схожа річний офісної діяльності.

Я маю можливість порівняти, оскільки основна робота у мене як раз в офісі і проходить.

Але повернемося до витоків. З чого я раптом вирішив зайнятися Форекс і влитися в ряди його новачків? Крім додаткового заробітку, мені було вкрай цікаво вивчити механізми, які змушують крутитися-крутитися всілякі шестерні цієї гігантської глобальної машини. Тоді цей ринок мені представлявся таким гігантом, багаторуким і многоглазым, захопив мільярди людей і примушує їх на нього працювати. Трейдер представлявся мені підлесливих адептом цієї махини — Форекс, — який прив'язаний до ринку жадібними нитками. Проте все виявилося трохи інакше.

Психологія торгівлі

Я взявся за вивчення базових знань про Форекс. І з'ясував, що мої минулі уявлення про нього схожий уявленням тубільця про зовнішньому світі. Вдосталь посміявшись над своїм невіглаством, я активно вникав у терміни, дізнався, коли почалася історія ринку Форекс: після скасування золотого стандарту і встановлення «плаваючого» валютного курсу в 1978 році. Правда загальнодоступним для «простих смертних» Форекс став тільки після 1995 року, отримавши потужний імпульс до просування з розвитком інтернету. Неймовірна швидкість темпів зростання ринку Форекс дозволила йому випередити всі інші фінансові ринки світу.

Що ж, по завершенню теоретичної частини я перейшов безпосередньо до практики і відкрив навчальний рахунок. Його головною перевагою є можливість торгувати в реальному часі з реальними валютними парами, але як би «понарошку», тобто на віртуальні гроші. Мені сподобалося здійснювати операції та навчання основним прийомам торгівлі, не ризикуючи своїми заощадженнями. Моє щире переконання — торгівля на Форекс для початківців повинна починатися саме з демо-рахунку. Це дозволить новачкам уникнути фінансових втрат у випадку помилок при здійсненні угод.

Що ж стосується перших стратегій Форекс для початківців трейдерів, то я б не радив відразу використовувати всякі «мудровані примочки», а застосовувати на перших порах найпростіші. Можете подивитися види стратегій у свого брокера на сайті, можете придумати самі — для цього не обов'язково бути професором економіки. Поизучайте трохи ринковий аналіз, управління капіталом — знову ж таки в інтернеті на ці теми просто гори інформації. В якості потужного стимулу візьміть книги «Керівництво багатого тата по інвестуванню» Р. Кіосакі, «Хвильовий принцип Елліотта. Ключ до розуміння ринку» А. Фроста, Е. Пректера, «Психологія ринку Forex» Т. Оберлехнера. Не дивуйтеся, якщо спочатку не все зрозумієте і відчуєте себе «безглуздим простачком», заглянула «не туди». У мене було таке відчуття, зовсім небагато. Однак його вистачило, щоб ще більше мене роздратувати. Попереджаю: «сірим кардиналом» успішної торгівлі на Форекс як для початківців, так і для досвідчених трейдерів є контроль. Контроль над собою, своїми емоціями і поривами. Золота середина між клокочущей жадібністю і елементарної обережністю — ось ваша мета. Через що вам, можливо, доведеться пройти — це жадібність, брак самодисципліни, нерішучість, сліпа віра «просунутим» трейдерам і овертрейдинг. Що це за слово? Воно означає надмірне укладання угод під впливом моменту. Я не страждаю надлишком азарту, але навіть мене на перших порах «захлеснуло». А щоб цього уникнути, працюйте не тільки над стратегіями, але і над собою.

Є така професія — трейдер

Я тут не даю уроки для початківців «штурмувати» Форекс. Я просто ділюся своїм досвідом в «трепетною» надії, що комусь із вас він виявиться корисним. Раз ви вирішили спробувати стати частиною цього величезного фінансового світу, то не дозволяйте дрібним труднощів ускладнювати вам шлях. Потримайте себе від типових помилок новачків, не поспішайте, проявляйте терпіння там, де інші не в змозі. Форекс-трейдингу, безумовно, як і будь-яка інша професія, а це саме професія, вимагає до себе поваги. Так віддайте їй цю данину, і вона вам повернеться стократно у вигляді отриманих дивідендів. Успіхів!