Сьогодні хотів би поговорити з вами про такому важливому аспекті торгівлі як психологія трейдера. В сфері трейдингу я вже 3 роки, і за цей час деякі роздуми на тему психології у мене з'явилися.

Серед всіх трейдерів, яких я знаю, а їх кількість не мала, склалося в мене розуміння того, як повинен думати трейдер для прибуткової і тривалої торгівлі. Коли я починав торгувати на ринку Форекс, мою увагу було повністю прикута до пошуку потрібних індикаторів і стратегій, які давали б хороший відсоток прибутку.

Як і рядові трейдери-початківці, я не розумів важливості психологічного настрою і психології в цілому і, як інші, я зливав депозит за депозитом. У той час я вже грунтовно вирішив заробляти трейдингом і приділяв торгівлі весь свій вільний час, вивчав технічний і фундаментальний аналізи. Мною було прочитано багато книг, в яких у більшості випадків психології приділялося мало слів, та й я не особливо вірив у користь психології.

Минав час, депозити зливалися, а я все не міг зрозуміти, в чому проблема, так і постійні нерви під час торгівлі жахливо вимотували, до всього після кількох збиткових угод я часто збільшував лот і робив просідання ще більше. Коли я почав розуміти, що справа не ринку, а в мені, в моєму сприйнятті того, що відбувається і реакції на ці речі я почав заглиблюватися в психологію торгівлі.

Після прочитання книг по психології і навіть медитацій перед торгівлею я вже помічав якісь результати і почав розуміти, що ж мене так відкидає назад від заповітної мети заробітку на ринку Форекс. Працюючи над собою, я виділив декілька груп психологічних проблем трейдера, усунувши які торгівля буде прибутковіше, спокійніше. Для деяких це не стане відкриттям, але ось для початківців трейдерів це буде дуже важливим аспектом покращення показників торгівлі.

Групи психологічних проблем трейдера:

  • Жадібність.
  • Страх втрати заробленого.
  • Жага швидкого заробітку.
  • Передчасна самовпевненість.
Отже, коротко пройдемося по кожному з пунктів.

Жадібність — це один з найлютіших психологічних ворогів трейдера, адже коли трейдера захоплює це почуття, при відкритій позиції він може не помітити кінця руху в надії на його продовження і буде тримати позицію, коли ринок йде проти нього, забираючи у нього зароблений прибуток.

Страх втрати заробленого — це протилежна жадібності психологічна проблема, яка полягає в тому, що трейдер боїться втратити те, що він бачить на екрані, і передчасно закриває позицію, не чекаючи закриття позиції по TP, тим самим не отримує повний обсяг прибутку.

Жага швидкого заробітку — серйозна проблема, яка буде відокремлювати новачка від бажаного заробітку. Трейдер перестає дотримуватися всі правила безпечної торгівлі, як тільки розуміє, що, торгуючи за правилами ризик-менеджменту і мані-менеджменту, шлях до бажаного заробітку буде дуже довгим.

Передчасна самовпевненість — супутній попереднього пункту фактор, який починаючому трейдеру «розправляє крила», і це проявляється у збільшенні лотів та недотриманні правил ризик-менеджменту.

Всі ці психологічні фактори заважають трейдеру стабільно заробляти на ринку Форекс, адже не всім дано зрозуміти — неможливо заробити швидкі гроші, нічого не роблячи там, де люди витрачають багато часу на відточування майстерності. Хто цього не розуміє і не зрозумів ще важливість психології трейдингу, тому може бути важко в подальшому.

Я через деякий час усвідомив свої помилки і, як тільки я почав приділяти час психології, я помітив перші результати, які, звичайно ж, будуть радувати будь-якого трейдера.

На завершення статті хотілося б розповісти знайомому про трейдері, який торгує довше, ніж я, і, дивлячись на його результати, я йому неодноразово говорив про його помилки. В основному всі помилки трейдера — у жадобі швидкої наживи, адже з невеликого депозиту неможливо швидко отримати більший прибуток, а людина намагається.

Трейдер марить розгоном депозиту, тим самим порушуючи всі правила безпечної торгівлі, як наслідок — депозити зливаються, а трейдер не може зрозуміти, що ж не так. Я вказував людині на її помилку і намагався допомогти позбавитися від проблеми, але трейдер не бажає слухати.

Моя порада всім початківцям трейдерам або трейдерам, які не розуміють серйозного впливу психології на результат торгівлі, — зрозумійте, що вам заважає прибутково торгувати, і усуває ці проблеми, адже побудувати ринок під себе неможливо, можливо лише підлаштуватися самому і отримувати від цього хороший прибуток.

Всім удачі в торгівлі і прибуткових вам місяців!