Слово «swing» має кілька значень: «розмах», «коливання» або «поворот».

У такому контексті свінг-трейдинг — це найбільш повне використання прибуткового зміни ціни; вміння утримувати відкриту позицію протягом двох-п'яти торгових днів з метою фіксації максимального прибутку з урахуванням вчинення мінімальної кількості угод.

Свінг-трейдинг — це техніка, спрямована на отримання прибутку з природних 2-5 денних циклів ринку.

Основні принципи свінг-трейдингу:

 • Торговий період кілька днів. Такий підхід колосально спрощує торгівлю на Форекс, оскільки економить час, виключаючи просиджування годинами за монітором.
 • Торгівля виключно з середньострокового тренду. Потрібно правильно визначити тренд і зайти на закінчення корекції.
 • Торгівля після відкоту ціни. Відкат, як правило, триває кілька днів (2-3).
 • Торгівля від рівня до рівня:

  • визначити тренд;
  • знайти найближчі рівні (області) підтримки / опору;
  • відкривати угоду по тренду, від відповідного рівня, стоп за рівень.
 • Мінімальний ризик. Обумовлений торгівлею строго по тренду, від відкату, що можна порівняти з покупкою товару в магазині зі знижкою або на розпродажі.
 • Невелика кількість угод.
 • Незначні тимчасові витрати. За умови наявності розробленої торгової системи.

Чого чекати від такого стилю торгівлі

 1. Мінімальний час для аналізу ринку (10 хв. на інструмент). Потрібно пам'ятати, що не ви створені для ринку, а ринок для вас, і не зациклюватися годинами на спогляданні графіків.
 2. Мала кількість угод на місяць (5-10).
 3. Невелика кількість збиткових угод. Це результат правильної торгівлі по тренду від рівнів та утримання прибутковою позиції.
 4. Ослаблення дисципліни. Один з небагатьох мінусів свінг-трейдингу. Оскільки даний вид торгівлі передбачає роботу на тайм-фреймі більш високого порядку (1Н, 4Н), то вивільняється маса часу, який треба чимось зайняти,при цьому не втрачаючи зв'язку з ринковою ситуацією.
 5. Відчуття «нічогонероблення». Виникає, коли на ринку відсутній виражений тренд як основа свінг-торгівлі, або ціна довгий час не може вийти із зони консолідації. Такі ситуації можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів, тому щоб уникнути просиджування варто відстежувати кілька валютних пар.

Цілі по прибутку при свінг-трейдингу

Тут діє класика: Take Profit повинен бути в 3-4 рази більше Stop Loss. Якщо мета не відповідає умовам, то відкривати таку угоду недоцільно, оскільки свінг-трейдинг базується на утриманні позиції протягом кількох днів, то буде правильним фіксувати 50% лота при проходженні ціною половини відстані до прибутку.