Який російський не любить швидкої їзди? А який трейдер не любить високої волатильності? Правильно, той, хто ніколи цього не відчував. Як би «технарі» ні не жалували фундаментальний аналіз, але ринок рухає саме він.

І кожен «чертист» рано чи пізно бачить цей незаперечний факт і починає таємно підглядати в економічний календар. Новини — від цього слова когось кидає в тремтіння в страху втратити депозит, а хтось нетерпляче потирає руки в передчутті швидкої великої наживи. Одні трейдери вважають трейдинг на новинах грою, пустощами, інші ж тільки на новинах і працюють. Сьогодні я вирішила освітити темну суть торгівлі на новинах і розкласти все по поличках.

Звичайно ж, багато хто з нас настільки далекі від усіх цих макро-і микростатических показників, що можна, як кажуть, «вішати сокиру» від непрохідності мозкових канальців. Але істина така, що зовсім не обов'язково бути дипломованим економістом з трьома вищими освітами, щоб зуміти «зловити хвилю» в момент новинного припливу. На Форекс, на щастя, не так багато економічних показників, здатних надати ринку сильний імпульс. Для початку вибираємо в календарі на тиждень тільки ті новини, які помічені червоним кольором як високого ступеня важливості. А тепер складемо їх короткий список:

  • рішення по процентній ставці;
  • зміни числа зайнятих у несільськогосподарському секторі (NFP);
  • рівень безробіття;
  • ВВП;
  • CPI, PPI — споживча інфляція, інфляція виробників;
  • запаси сирої нафти;
  • продажу житла, будівництво нових будинків (тобто ринок нерухомості);
  • виступи посадових осіб.

Мабуть, це основні показники, які здатні рухати ринок і навіть змінювати тренди. Наступний етап — це вибір валютної пари. Економічні календарі вказують, на який інструмент може вплинути новину. Наше завдання — заздалегідь підготувати потрібний графік і зачаїтися. Потрібно враховувати, що напередодні виходу новини ринок завмирає і чекає або дуже повільно кудись іде. Приблизно за півгодини-годину до виходу новини проводимо технічний аналіз валютної пари, а саме — дивимося, в якій іпостасі перебуває ціна. Тут важливо проаналізувати всі таймфрейм, особливо високого порядку. Наприклад, на тижневому графіку чітко видно, що ціна вже кілька місяців ходить в коридорі і зараз перебуває в одній з його меж. Не так просто пробити рівень, який ціна намагалася пробити місяцями, і в цій ситуації з більшою ймовірністю ціна знову відскочить від нього, що дає нам впевненість для відкриття операції в бік відбою від рівня і виставити Stop Loss за нього. До новини ціна також може рухатися у вже визначився напрямку, відбившись від сильного рівня або вийшовши з фігури технічного аналізу. Головне увійти в позицію до виходу новини, інакше потім вас знесе різноспрямованим рухом, або торговий потік буде зайнятий. І ще одне важливе правило при торгівлі на новинах: ні за яких обставин не відкривайте операцію на вже тронувшемся ринку, не ловіть «падають ножі», інакше і депозит сольете, і йогом не станете. Якщо вже не потрапили на експрес, дочекайтеся іншого.

До якого рівня буде летіти ціна — друга знервована дилема торговців чуток і фактів. Як ми вже з'ясували, ринок не так хаотичний, як про нього говорять. Все має свої закономірності. Тут знову проглядається тісний таємна зв'язок фундаменту і технічного аналізу. Якщо перший надає ринку імпульс, то другий окреслює межі цього самого імпульсу. Шукайте на старших таймфреймах такий же сильний рівень, який зможе стримати мчить поїзд, і буде вам щастя.