Всі ми на ринку Форекс не просто так. Ми тут для справи, для свого особистого. Ім'я цій справі — збагачення. Кому раптом стало соромно — устыдитесь краще своїй скромності, адже вам не пристало червоніти від істинної правди.

Дійсно, можна, звичайно, стверджувати, що торгівля на валютному ринку — це виключно для душі і для загального розвитку. Але ж ми з вами — люди чесні й обманювати один одного не будемо.

І ось нас, активних трейдерів, які відвідують Форекс не рідше пари годин в день, просто-таки величезна кількість. Всі ми, закусивши вудила, стрімко рвемося до успіху, але далеко не всі до нього добираємося. Справа тут не в недостатньому вивченні томів з вищої математики і прикладної економіки, а швидше — справа в недоліку практики. Схоже, що це цілком коригується таким цікавим способом, як участь у конкурсах Форекс на демо-рахунках.

Нехай вас не збиває з пантелику, що термін «конкурс» звучить трохи несерйозно. Швидше, це змагання серед новачків, та й не тільки. Практично усі брокерські компанії включають у свою політику проведення подібних конкурсів на Форекс, залучаючи таким чином нових клієнтів до себе під крило. У виграші залишаються всі. Недосвідчені новачки можуть за допомогою демо-конкурсів випробувати свої стратегії, «промацати нові стежки», оцінити свій торговий потенціал.

Якщо чесно, то конкурси на демо-рахунках дійсно вкрай корисні ще й тому, що операції здійснюються учасниками практично в реальних умовах, але при цьому на кону — гроші віртуальні, а значить, ризик втрати жодним чином не позначиться на чиємусь гаманці. Ну і, звичайно, прибуток у цьому випадку в кишеню теж не покладеш. Однак існують такі конкурси, в результаті яких переможець отримує початковий капітал вже на реальний рахунок для подальшої реальної торгівлі.

Взагалі кажучи, саме такий підсумок демо-конкурсів є самим затребуваним, надаючи новий сенс участі в них. Як правило, визначаються перші три призових місця, які мають право на стартовий депозит у розмірі встановленої суми. Таким чином, виходить, що змагання на демо-рахунках — зовсім не іграшки, раз на кону стоять справжні гроші, готові відразу «йти на Форекс і працювати, працювати». Тому й підходити до конкурсів варто серйозно і грунтовно, щоб не страждати потім безсонням від усвідомлення втрачених вигод.

Починайте готуватися глибоко заздалегідь. Спочатку вивчіть умови: чи підходять вони вашої стратегії торгівлі? Адже якщо озвучені правила конкурсу йдуть врозріз з вашим типом ведення торгів, або ви себе обязываете терміново переучуватися і перебудовуватися, або вам краще відмовитися від даного конкурсу і взятися за інший. Не варто переоцінювати свої сили, щоб не втратити занадто багато цінного часу і не упустити більш вдалу можливість. Ще загляньте в архів, якщо такий самий конкурс проводився раніше і неодноразово. Вам це допоможе зорієнтуватися в потенційних результати, необхідних для перемоги.

Що стосується великого розмаїття Форекс конкурсів на демо-рахунках, то вони можуть різнитися як за часом проведення — від одного дня до декількох місяців, —так і по використовуваних торговельним майданчикам, а також по виду стратегії. Як бачите, щось підібрати під себе точно можна, причому збіг може бути майже ідеальним. У цьому випадку ваші шанси отримати демо-перемогу неухильно кинуться до першого місця. В якості призу, як я вже говорив, можуть виступати реальні грошові депозити. Але є ще і не такі очевидні результати ваших праць. Це репутація. В першу чергу, у ваших власних очах. Рівень самокритичності різко знизиться, поступившись місце істинному показником ваших можливостей. Безумовно, ваші досягнення, якщо вони будуть, не залишаться непоміченими потрібними людьми, а там до вигідних пропозицій рукою подати.

Тому, завершуючи свій захоплюючий пасаж про демо-конкурсах на Форекс, хочу сказати: тренуйтеся не тільки наодинці з собою. Спробуйте порівняти себе з такими ж трейдерами, як ви самі. Не бійтеся, що спочатку результати можуть вас не порадувати — крім уколів самолюбства, інших втрат для вас не трапиться. До того ж, багато конкурсів, проводяться вони з завидною регулярністю. А значить, ще випаде можливість надолужити згаяне.