Як перемогти свої емоції на Форекс


Трейдинг на Форекс – дуже «нервове» заняття, що вимагає знань, різноманітних навичок і досвіду. До головних складових успіху на терені валютних спекуляцій по праву можна віднести емоційну стабільність.

Сказати, що на Форекс сильні емоції – це нічого не сказати. Досвідчені трейдери вже навчилися з ними справлятися, а от новачкам доводиться несолодко.

Досить цікавий досвід щодо подолання страху і жадібності в торгівлі описано ось тут - моя практична психологія.

Емоції в трейдингу – це недозволена для гравця розкіш, яка загрожує величезними проблемами. Запам'ятайте – трейдер не повинен занадто бурхливо радіти, отримуючи прибуток, або побиватися горем при збитках. Якщо зуміти оволодіти цим непростим умінням, можна сказати, що половина справи вже зроблена.

Трейдер – це, в першу чергу, людина, що зазнає жадібність і страх. Він боїться втратити свої кровні, оскільки гроші уособлюють впевненість, престиж, дають відчуття безпеки. До ще одному людському мінуса слід віднести жадібність, підштовхує трейдера здійснювати різні помилки – не закривати операцію, коли того вимагає система, а очікувати більшого прибутку, діяти без сигналу, збільшувати позицію і т. д.

Біржового гравцеві слід навчитися управляти своїм емоційним станом. Але як це зробити?

Людина може змінювати емоції концентруванням на чомусь іншому. Такий метод добре допомагає. Якщо зосередитися на якомусь моменті, то перестане хвилювати все те, що раніше було важливим. Годі думати про втрати, сконцентруйте всі свої думки на прибуток.

Можна також керувати своїми емоціями зміною особистих переконань. Людина, переконаний у чомусь, бачить все, що відбувається тільки з одного боку і інтерпретує будь-які події, керуючись виключно особистими переконаннями. Потрібно себе переконати в тому, що успіх неминучий, і тоді окремі збитки не будуть сприйматися занадто негативно, оскільки в подальшому вони зможуть принести прибуток.

Можливо наступний пункт здасться смішним, але торгувати необхідно в зручній позиції. Незручна поза, сутула спина, стиснуті губи і судорожне дихання – це все призводить до переживань і занепокоєнь. Фізіологія робить істотний вплив на емоційний стан трейдера. Багато вчені переконані, що саме вона відповідає за породження думок і емоцій.

Трейдерам доводиться постійно вчитися, читати книги і статті, експериментувати зі стратегіями і т. д. Однак важливо пам'ятати, що всі ці старання можуть бути зведені нанівець невмінням володіти власними емоціями.