Форекс-радником іменується програмне забезпечення, основу якого становить особливий алгоритм, написаний на спеціальному мовою програмування.

Великою популярністю користуються радники, що мають розширення mq4 і ex4, вони функціонують у терміналі МТ4.

Радники з розширенням mq4 можна виправляти, змінювати, доповнювати завдяки відкритим кодом. Код радника з розширенням ex4 скомпільовано, що не дозволяє його коригувати та переглядати це його недолік). Трейдер не зможе переробити радник під діючий алгоритм ринкових умов, які періодично змінюються.

Торгові радники діляться на кілька типів. Під перший тип потрапляють автоматичні радники, тобто повна автоматизація торгового процесу: починаючи від аналізу ринку і закінчуючи входом до нього і виходом. Вищезгадані торгові радники цілком тримають під контролем процес торгівлі. Їх працездатність забезпечують постійно працює термінал або VPS сервер, безперервний доступ в інтернет, наявність грошей на депозиті.

Інша група являє собою напівавтоматичні радники, вони переважно є додатковими роботами з вузькою функцією. Ці радники реалізовують лише якусь частку алгоритму (головне достоїнство даної групи), потім вони закінчують роботу. Для виконання подальших завдань включає радник вручну. Приклади напівавтоматичних радників: трейлінг-стоп або аналітичні радники.

До ще однієї групи належать додаткові радники, які служать для збору потрібної інформації та надання її торговцю. Інформація може бути самою різною. Ці радники мають ще одну назву — статисти.

Основні моменти при виборі надійного радника

  1. Радник повинен бути спрямований на торгівлю. Як з навчальною, так і з реальним рахунком радник повинен вести себе однаково, а це найчастіше не так. Подібна відмінність пояснюється тим, що демо-рахунку є спрощеною версією реальних рахунків. Ще радники повинні добре обробляти будь-які валютні пари. Приміром, відмінно працює радник відкладає в пам'яті, які операції він створює, а які — користувач. Трейдер, який здійснює операції на ринку, пам'ятає весь процес угод, з цього ж алгоритму повинен функціонувати і радник.
  2. Результативність прибуткового радника повинна бути перевірена на цьому рахунку. Зазвичай перед продажем радник можуть навіть не перевірити на демо-рахунку, тільки у тестовій версії. Завданням трейдера є перевірка його на реальному рахунку. Прибуткові радники повинні дотримуватися тих же принципів, що і трейдери, які працюють вручну.
  3. Не можна пускати на самоплив роботу торгового радника. Багато розробники рекомендують запустити радник і не чіпати його близько місяця. Але в такому разі радник може наробити купу помилок і злити весь депозит. Слід хоча б раз на тиждень перевіряти його роботу.