Пояснюємо форекс для чайників


Завдяки активній рекламі дилінгових центрів, що таке форекс знають, напевно, навіть діти. Але можливо ви той самий «чайник», який нічого про це не чув.Слово форекс - абревіатура від англійського FOReign EXchange market. Це міжнародний міжбанківський валютний ринок, і торгують тут дуже ходовим товаром – валютою, яка одночасно є і товаром, і засобом платежу. Так як це міжбанківський ринок і основні гравці тут банки: центральні банки різних країн і комерційні банківські структури. Конкуренцію їм складають найбільші компанії-експортери, які потребують у валютних коштах, інвестиційні та пенсійні фонди, а також страхові компанії, які шукають можливості вигідних вкладень. Крім великих гравців на цьому ринку працює величезна кількість валютних спекулянтів – трейдерів.

Принципи торгівлі на форексі дуже прості. Як в обмінному пункті тут є курс продажу і курс покупки. Різниця між ними називається спред. Так ось спред – це дохід великих продавців валюти - банків, а спекулянти заробляють на зміні валютних курсів. Ці коливання пов'язані з обсягами попиту і пропозиції певної валюти, подіями в політичному та економічному житті різних країн, очікуваннями цих подій. Крім того на обмінний курс здатні вплинути різні форс-мажорні обставини – природні і техногенні катастрофи, терористичні акти і т. д.

На сьогоднішній день на ринку торгується більше двохсот валютних пар. Основні валюти, які користуються активним попитом – це долар США, євро, швейцарський франк і японська ієна. Вражають обсяги щоденних угод на форексі, що доходять до 3 трилл. доларів! У форекса безліч особливостей. Валютний ринок не має певного місця знаходження – це мережа електронних каналів комунікації, насамперед Інтернет, опутавшая всю земну кулю. Так як продавці і покупці знаходяться в різних частинах світла, то завдяки різниці в часових поясах торгівля здійснюється 24 години на добу. На суботу і неділю ринок «закривається», хоча і по вихідних проводяться операції, але в незначних обсягах.

Форекс для чайників – початківців дрібних трейдерів - привабливий уявною простотою, невеликими стартовими вкладеннями, цілодобової торгівлею, здійсненням операцій з будь-якого місця при наявності інтернету та можливостями швидкого заробітку. Та ще слава знаменитих валютних спекулянтів, які заробили свої статки на форексі. Однак, якщо не дотримуються правила безпечної торгівлі», форекс для чайників часто закінчується втратою депозиту. Хоча існує думка, що новачкам завжди щастить.