Психологічні ситуації на Форекс


Хоча в нашій країні торгівля на біржі Форекс явище досить нове, молоде, але в учасників ринку вже встигла сформуватися психологія біржової торгівлі. Адже якість роботи трейдера на фінансовому ринку в прямій залежності від його емоційного стану.


Нижче наведено декілька стадій психологічного зростання трейдера.

- Геній

Напевно багато хто трейдери вже зустрічалися з таким почуттям: «Я геній!». Ви торгуєте, аналізуєте, робите помилки, знову торгуєте – і ось вже вийшла одна угода, потім інша. В результаті Ви на сьомому місці від щастя, Ви – геній, здатний творити чудеса. Операції стають все більш скоростиглими, необдуманими, депозит стрімко зменшується. Адже тут головне не забувати, що все було досягнуто тільки завдяки планомірному виконання всіх своїх принципів торгівлі та торгової стратегії форекс без перемальовування. В торгівлі на ринку Форекс ніколи не можна поспішати і робити необдумані вчинки. Тільки чітко слідуючи своїм планам, можна поступово збільшувати свій капітал. Навіть якщо на аналіз торговельних угод буде йти багато сил і часу, але в подальшому це допоможе уникнути наступного нападу «зірковості».

- Лузер

При роботі на біржі валют бувають етапи, після подолання яких, трейдер може знову повернутися на вихідну позицію – початок успіху. Як це можна зробити? В результаті програшу трейдеру не варто впадати у відчай і відразу опускати руки. Тут головне не те, що Ви програли, а те, що необхідно підніматися знову. І першим кроком до повернення буде визнання поразки. Не варто починати метання по валютному ринку, з тим, щоб витратити гроші, що залишилися. Краще зупиніться і подумайте.

Другим кроком на шляху до успіху буде коригування попередніх цілей. Або Ви зрозумієте причину своєї поразки і поверніться в ряди успішних трейдерів. Або йдіть назавжди з валютної біржі – адже у трагедії будуть винні абсолютно всі, крім вас.

- Суєта

Якщо для досвідченого трейдера невдача означає закінчення торгівлі і повний аналіз причини поразки, то для новачка, потрібно вивчити прогноз ринку форекс, так ще з зірковою хворобою це абсолютно нічого не означає. Його основне завдання це постійна суєта і видимість торгівлі. Будь-торговий ордер обертається збитками, він не думає, не аналізує, влізаючи у все угоди поспіль. І в результаті отримує лише провальний поразку.

- Ступор

В результаті декількох невдалих угод настає момент, коли трейдер перестає вдавати з себе великого генія, спрацьовує механізм гальмування і настає ступор. І тут головне не впасти в паніку. Необхідно пам'ятати, що на цьому місці були лише справжні генії, які прораховують всі свої дії на кілька кроків вперед. Краще заспокойтеся, і для того щоб не повторювати більше цих помилок, проаналізуйте свої невдачі.

- Контроль

Настав той час, коли Ви можете професійно оцінити всі свої угоди і зрозуміти причини невдач. І тут вже можна зробити наступне: виділити на втрати певний відсоток з кожної угоди, перевищення якого буде рівносильно програшу. У разі найменшого його перевищення необхідно відразу ж закрити операцію і відступити.

- Геть всі емоції

При торгівлі на біржі Форекс необхідно забути, що таке емоції. Повинні залишатися тільки свіжа голова і холодний розрахунок. Адже тут, як ніде більше, є прекрасна можливість заробити непогані гроші, тільки за рахунок свого власного розуму або використовуючи найбільш прибуткові стратегії форекс. І від того, як тверезо Ви будете оцінювати ринкову ситуацію, залежить успіх та розвиток вашого бізнесу. Під час роботи необхідно приймати тільки обдумані і зважені рішення, слухаючи при цьому не серце, а лише розум.

Для успішної роботи ознайомтеся з правилами торгівлі і повторюйте їх, коли будете не впевнені у своїх силах, засмучені або налякані.

1. Усвідомте що валютна біржа Форекс це Ваше основне робоче місце.
2. Постійно удосконалюйтеся в цій професії: читайте спеціальну літературу, періодичні видання, випадку професіоналів ринку, але не приймайте все за чисту монету. Адже кращі трейдери стали такими тому, що ніхто не знає їхніх секретів.
3. Не варто поспішати при здійсненні угод. Краще зупинитися, проаналізувати і тільки потім діяти.
4. При аналізі ринкової ситуації добре допомагає біржова історія і кінцеві результати. При дослідженні ринку застосовуйте кілька методик дослідження ринку.
5. Для досягнення мети необхідно правильно розставляти пріоритети. Для початку прикладіть всі сили, щоб повністю зберегти свій депозит. Потім придумайте способи перебільшення капіталу. І в результаті: навчіться заробляти прибуток.
6. Людина, яка постійно програє за життя, навряд чи зможе стати справжнім трейдером. Адже суть психології біржової торгівлі полягає в тому, щоб стати переможцем, а не вчитися бути їм. Тільки у людини зі здоровою, підготовленої психікою, будуть відмінні результати при торгівлі на валютній біржі.