Рада починаючому трейдеру


Значна частина трейдерів, приходячи на валютний ринок, відразу роблять серйозну помилку, недооцінюючи ступінь серйозності роботи на Форекс. Їх приваблює дуже простий, на перший погляд, механізм ведення торгівлі.

Але вони помиляються, думаючи, що для початку торгівлі і отримання прибутку потрібно лише перевести гроші, відкрити рахунок і приступити до здійснення угод.

Не кожен початківець трейдер може визнати, що він не правий, що він чогось ще недопонимает, що для успішного ведення справ необхідно постійне самовдосконалення, самоосвіта, участь у різноманітних тренінгах та семінарах. Проте насправді для грамотного ведення справ необхідний досвід, навички проведення торгів. Тільки постійна праця над собою і довгі години практики на ринку можуть забезпечити подальшу прибутковість трейдера.

Не можна починати торги з одного лише бажання отримувати прибуток – це автоматично веде до зворотного. А саме: до провалу, до банкрутства, до розчарування. Сумно, коли руйнуються надії і тануть мрії. Однак, навіть початківець трейдер, маючи невеликий стартовий капітал, все ж може незабаром бути успішним, якщо пройде шлях самонавчання, проявить відповідальність за свої дії на ринку, систематично буде розбиратися в помилках, врахує їх на майбутнє, зробить висновки.

Потрібно завжди пам'ятати, що операції, які проводяться на валютних ринках – це не азартна гра, не аналог спортлото, не інструмент для моментального збагачення (хоча, звичайно, з теорії ймовірності не виключений і такий варіант). Потрібно розуміти, що валютний ринок – це місце, де потрібно спочатку теорія, а потім практика. Перш, ніж знайти упевненість в собі, отримати навички, які згодом принесуть віддачу, необхідно пройти деякий шлях. Тільки так початківець трейдер може вирости у фахівця, щоб в майбутньому вести прибуткові торги.

При цьому не можна сказати, що робота трейдера вимагає яких-небудь більше зусиль – важливо лише твердо йти до наміченої мети, і, передбачаючи труднощі, бути готовим їх долати. Технічно ж єдиною вимогою для початку роботи є тільки наявність персонального комп'ютера і інтернету.

Багатьох людей такий вид заробітку дуже приваблює, оскільки немає ні начальства, ні графіка роботи, немає жодних транспортних проблем, ніякого обмеження за часом. Все можна робити, не виходячи з дому. В руках трейдера свобода, яку він повинен грамотно використовувати і бути у виграші. До речі, ризик ще більше підсилює зацікавленість учасників ринку, адже, як відомо, «хто не ризикує, той не п'є шампанське».