Валютна пара EUR-USD на Форекс


Співвідношення EUR/USD як об'єкт валютообмінних операцій дуже популярно на ринку Форекс, що зумовлено рядом причин.

Ось основні причини популярності:

#149; валюти даної пари є найбільш ліквідними на Форекс;

#149; учасники глобального валютного ринку традиційно висувають найбільший і досить стабільний попит саме щодо цих валют;
#149; спред по EUR/USD нижче, ніж по інших валютних парах;
#149; EUR/USD — об'єкт пильної уваги більшості аналітиків та експертів, що займаються прогнозуванням фінансових ринків, що забезпечує значну інформаційну підтримку торгівлі з цього валютного інструменту.

EUR/USD, як свідчить її позначення, що включає два «компоненти»: EUR («євро») і USD (американський долар). У ролі базової валюти по даному інструменту виступає євро, а котирувана валюта — американський долар. Базова (вказується в позначенні ліворуч) — це та, вартість однієї одиниці якої вимірюється кількістю одиниць іншої валюти (котируваної). Котирувана валюта у валютній парі (вказується в позначенні праворуч) — є одиницею виміру вартості базової валюти. Інакше кажучи, співвідношення EUR/USD інформує, скільки американських доларів може бути отримано за один євро.

Примітно, що американська валюта і євро знаходяться в стані жорсткої конкуренції за право «панувати» на Форекс. Це пояснює значні і часті коливання ринкового курсу по інструменту EUR/USD і привабливість даної валютної пари для спекулянтів.

Цей валютний інструмент найбільшою мірою цікавить трейдерів, які застосовують стратегію торгівлі на новинах, а також тих, чиї системи торгівлі побудовані за принципом оперативного реагування на динаміку ринку (наприклад, для «скальпування всередині дня»).

Слід зазначити, що прогнозування по EUR/USD вважається дуже непростою справою, тренди для цієї валютної пари міняються досить часто. Можна стверджувати, що курс EUR/USD характеризується дуже високою волатильністю на Форекс. Діапазон середньодобових коливань ціни може становити до декількох сотень пунктів.

Висока активність торгових операцій по EUR/USD спостерігається, що цілком природно, в період європейських і американських торгів (приблизно з дев'ятої ранку до першої години ночі за московським часом). А найбільш істотні руху курсу відбуваються в той час, коли торгові сесії в Європі і США перетинаються (приблизно з 15:30 до 19:00 за часом Москви).

Курс американського долара знаходиться в залежності від показників економічного розвитку США. А на динаміку курсу євро можуть вплинути інформаційні повідомлення про стан і перспективи економіки будь-якої держави Євросоюзу («зони євро»). Дана обставина обумовлює деякі труднощі валютного дилінгу по EUR/USD.