Трендовий індикатор форекс GG, RSI, CCI


Commodity Channel Indicator (CCI) був розроблений Дональдом Ламбертом і використовується більшістю трейдерів в ході технічного аналізу, щоб виявити циклічні тенденції на фінансових ринках.

Спочатку призначений для контролю стану перекупленності і перепроданності CCI вимірює співвідношення між ціною і ковзної середньої. CCI відомий як провідний індикатор, і тому його точність у значній мірі залежить від тимчасового інтервалу, на якому ви торгуєте.

Налаштування за замовчуванням для більшості тимчасових графіків складає 20, однак, ви можете зробити це значення набагато більш точним, виконавши наступні дії:

1. Відкрийте торговельну платформу і прикладіть індикатор до того часового інтервалу, на якому ви зазвичай торгуєте.

2. Знайдіть два максимуми і два мінімуми на графіку.

3. Запишіть різницю в часі між цими двома точками.

4. Розділіть інтервал часу на 3.

Наприклад, якщо ви торгуєте на годинному графіку, і у вас є два мінімуму, перший в 10 ранку, а другий 36 годин, то вам необхідно розділити 36 на 3, що дає вам число 13, що і необхідно внести в налаштування індикатора CCI.

Індикатор CCI припускає, що ринок буде рухатися циклічно і може демонструвати розбіжність, як і більшість інших осциляторів. Дивергенція відбувається, коли CCI показує одне, а ціни робить інше. Як правило, це ознака того, що ціна буде рухатися в іншому напрямку найближчим часом.

CCI пропонує хороші можливості для торгівлі на ринках при використанні довгострокових стратегій. Однак, якщо ви віддаєте перевагу короткострокові стратегії, то CCI може і не продемонструвати себе так добре, тому ви можете отримати більше хибних сигналів на коротких часових інтервалах.

Для того, щоб торгувати при низхідному тренді чекайте, поки індикатор перетне позначку 100, і ціна буде продовжувати рости. Коли CCI почати падати по мірі зростання цін - це і є розходження, а коли CCI перетне позначку 100 зверху вниз, то можна відкривати угоду на продаж. При покупці, все навпаки.

Не забувайте також про стопах, які необхідно розташовувати на 1 пункт вище або нижче останнього максимуму або мінімуму (залежить від покупки або продажу).

На закінчення хочеться сказати, що CCI є провідним індикатором, пропонуючи трейдерам можливість отримувати прибуток на різних часових діаграмах. Він достатньо точний на тривалі періоди часу, якщо зробити правильні настройки. На короткі терміни він часто дає помилковий сигнал і ви будете не в ринку, якщо не будете обережні. Для використання цієї стратегії управління капіталом повинно бути чітко визначено і, як завжди, дисципліна повинна відігравати величезну роль у вашій торгівлі.