Встановлення реального розміру прибутку від Форекс


Кожному з нас відомо як шкідлива жадібність, але ми часто про це забуваємо, коли піддаємося азарту під час торгівлі, не подивившись раніше форекс прогноз на сьогодні.

Коли нас застане зненацька збиткова позиція, ми не хочемо зафіксувати свої втрати, вичікуючи, що в якийсь момент положення буде змінюватися. Крім цього, ми дуже часто вибираємо для себе неправильні цілі, очікуючи максимального прибутку.

В цей момент нашу думку відвідує мудре прислів'я: «Тихіше їдеш – далі будеш».

Поширена помилка – очікування самої великої угоди, прагнення отримати з однієї позиції до 300 піпс і моментально перекрити всі отримані збитки.

З досвідченими трейдерами, адекватно які оцінюють свої шанси, таке трапляється не так уже й часто, але новачки, особливо у важкі періоди, схильні до цього бажанням дуже сильно, і чим гірше становище – тим сильніше стає бажання «відігратися» негайно. І тим різкіше зростає швидкість втрати депозиту.

У гонитві за максимально можливим прибутком, ми не звертаємо уваги на форекс навчальний курс або середні пропозиції, наприклад, по 30-50 піпс прибутку. Трейдеру в такій ситуації це здається мізерно малим, він все чекає якогось дива, гарячково шукає операцій, прибуток від яких здатна разом підкинути його вгору, але отримує лише збиток. Тобто замість 150-300 піпс профіту виходить стільки ж піпс втрати.

Однак навіть після цього нічого не змінюється. Трейдер як і раніше сподівається на миттєвий прибуток, і іноді у нього навіть вдається домогтися бажаних розмірів профіту... Однак тепер і цього вже замало, щоб компенсувати втрати. Але все одно – вийшло! Значить, вихід знаходиться у цьому напрямку, потрібно продовжувати в тому ж дусі, тільки бути трохи уважніше. Але торгівля стає все більш ризикованою, а розмір депозиту все зменшується і зменшується з великою швидкістю, і настає момент, коли він повністю втрачений.

Головне правило: фіксувати збитки вчасно!

Але ж і прибутку потрібно дозволяти рости.

Як цьому навчитися? Єдиної системи не існує, необхідно лише ретельно дотримуватися загальних принципів.

Аналізуючи графік котирувань, ми часто бачимо, де саме могли отримати більший прибуток, зашкаливающую за 300 піпс, але в реальній ситуації за подібними угодами ганятися не варто, потрібно виходити з того, що відомо, і в чому вже придбано необхідний досвід. Величезні ж профіти найкраще відпрацьовувати на демо-рахунках, не ризикуючи зазнати настільки ж величезні втрати.

У трейдерської професії навчання відбувається постійно. При першому виході з реального рахунку слід відкривати позиції тільки з добре вивченим сигналами, а краще заздалегідь скласти для себе схему торгівлі, яка буде вдосконалюватися в міру накопичення досвіду. Для початку потрібно взяти один конкретний сигнал відкриття позиції, з чіткими умовами входу, виходу, встановленими розмірами stop-loss, визначеною величиною депозиту і лота. Однак до цього потрібно відпрацювати свої дії на демо-рахунку, і вибрати таку позицію, статистика за якою залишалася позитивною, не менше місяця. Крім того, на демо-рахунку необхідно продовжувати відпрацювання інших методик. Не страшно, якщо на початку вхід на ринок буде здійснюватися лише кілька разів на тиждень.

Необхідно навчитися терпінню, не кидатися в роботу відразу ж після включення терміналу, а дочекатися повного відкриття сигналу. Необхідно встановити тверде правило: відкривати позицію лише за сигналом, повністю збігається з тим, який пропонує обрана вами схема.
Виникаючі відхилення необхідно ретельно відпрацьовувати.

Якщо у гонитві за високим профітом була втрачена можливість отримати до 50 піпс з угоди, а депозит при цьому зменшився, слід вирішити, який середньої прибутку потрібно чекати від однієї угоди, для чого необхідно проаналізувати більшу кількість здійснених операцій, які принесли не тільки прибуток, але і втрати.

Як саме вибрати середню прибуток – вирішувати кожному індивідуально, але можна використати таку методику:

облік операцій, що приносять профіт, використовуючи безкоштовні сигнали форекс
облік операцій, які принесли збитки, якщо отримання прибутку було можливо, але завадила жадібність
не враховувати абсолютно збиткові операції
по першим двом пунктам обчислити середню величину прибутку

Ця величина, виражена в піпсах, і стане для вас найбільш вигідною, при отриманні якої від вас не буде потрібно поспішних і необдуманих заходів. Якщо після підрахунків розмір профіту складе до 40 піпс від угоди – це нормально, а для одержання більше прибутку можна зробити більше сам розмір лота.

Щоб вихід з ринку переносився не так важко, потрібно виробити принцип «свого доходу». Тобто, необхідне отримано, а зайве вже піде на шкоду.

Технічно цей принцип здійснюється двома шляхами: установкою limit-profit, при якій приймається до уваги склався на ринку положення (цей спосіб самий простий і спокійний), або ж самостійним веденням спостереження за позицією і виходом з ринку по досягненні запланованого профіту. Другий спосіб вигідний тим, що у вас буде можливість пересунути stop-loss у область прибутку, що дозволить вашому доходу збільшитися.

Отже, починаючи торгівлю на ринку forex, слід планувати не настільки велику, зате тверду і постійний прибуток. Це дозволить вам зміцнити свої позиції, набратися необхідного досвіду.

Якщо депозит не буде зменшуватися, а буде зростати, хоча б і не надто швидко – це вже чудове досягнення, основа вашого успіху і подальшого зростання прибутку.