Що таке інтернет-трейдинг (internet trading)


Інтернет-трейдинг-це спосіб ведення торгів на валютних, фондових, а так само товарних біржах. З'явилася можливість управлінням капіталами в локальній мережі, як особистих коштів цивільного інвестора, так і засобами страхових компаній, фондів, банків та інших юридичних осіб.

За короткий відрізок часу ведення торгів через інтернет стає все популярнішим і отримує широке поширення серед населення приватного через повсюдного поширення віртуальної мережі та вільного доступу до торговельними операціями ринку. Також інтернет-трейдинг не відстає у розвитку передових технологій тим самим інтегрувавши, торговий термінал під сучасні смартфони, планшети, а також ноутбуки з доступом інтернет, дозволивши трейдеру брати участь у торговельних операціях де завгодно.

Перше використання інтернет-трейдингу було в 1971 році, американської біржею Nasdaq. Раніше для здійснення угоди передавався наказ прямо на біржу. Засобом зв'язку між покупцем і продавцем для укладання угоди з дилером служив телефонний дзвінок.

На даний момент більшість торгових майданчиків взяли за основу систему електронного виконання угоди, сюди і ставитися інтернет-трейдинг дав можливість безпосередньо отримувати доступ до котирувань.

Автоматичне проведення торгових операцій значимо полегшило і здешевило брокерську роботу з клієнтами, тим самим призвело до появи «дискаунт-брокерів» Пропонують той мінімум, який необхідний для введення торгових операцій.

Для самостійного інтернет-трейдингу необхідно освоїти тонкощі фондового ринку, так як система безпосереднього ведення заявок не дає можливості проконсультуватися з фахівцями.

У сучасному вигляді, фондовий ринок з'явився в Росії значно пізніше інших країн. І таким чином спочатку вводився інтернет-трейдинг як прогресивна система здійснення трансакцій.

Існує два види торговельних терміналів використовуваних для інтернет-трейдингу. Перший тип це WEB термінали інтегровані, як правило, відразу сайти брокерів. Плюс такого терміналу в тому, що немає необхідності попередньої установки додатків, але є і мінус, слабка швидкість оновлення котирувань, що вельми неприйнятно в умовах високої волатильності.

Так само існують торгові термінали, що встановлюються безпосередньо на комп'ютер, тим самим вирішивши численні складності роботи брокерів з клієнтами. Наприклад, такий популярний як термінал MetaTrader об'єднав у собі низку дуже важливих аналітичних і торгових інструментів.

Тепер програми показують не тільки онлайн котирування, але і можна подивитися вихід новин, проводити аналізи, користуватися різними індикаторами і радниками. Також велике майбутнє за авто торгівлею, дозволила з невеликими знаннями про фондовому ринку вигідно інвестувати з мінімальними ризиками, програми радники беруть майже всю роботу на себе, але є і мінуси, такі програми дають збої, що може призвести до збитків.

При укладанні договору на послугу інтернет-трейдингу, необхідно враховувати такі фактори, як можливість здійснити операцію по телефону, при відсутності інтернету або комп'ютерних збої. Необхідно також знати який час працює брокер, з якими інструментами, мінімальна сума депозиту, розмір спреду, умови введення і виведення засобів.

Лідируючими компанії за обсягом торгів із використовують інтернет трейдингу вважатися ЗАТ «Фінам»,ТОВ «Компанія БКС»ФК «Відкриття», ГК «Алор».