Що таке Свопи на ринку Форекс


Якщо на момент півночі трейдер вважає за доцільне перенести свою відкриту операцію на наступну добу, він платить своєму брокеру спеціальний платіж, що зветься «своп».Своп відповідної величини автоматично нараховується і списується брокером з торгового рахунку трейдера по кожній угоді, яка не була закрита на момент півночі.

Дана умова є стандартним для форекс-трейдингу. Кожен факт утримання брокером свопу з торгового рахунку трейдера в обов'язковому порядку реєструється на сервері брокера та в журналі (історії рахунки) торгового терміналу трейдера.

У практиці трейдингу на ринку фінансових інструментів, своп — це стандартна угода, що передбачає здійснення для фінансового інструменту одночасно двох різноспрямованих операцій (придбання і продаж). Маржинальний принцип торгівлі з застосуванням «кредитного важеля», що надається брокером, має на увазі, що черговість даних операцій може бути різна.

У кожному конкретному випадку порядок здійснення операцій в рамках свопу залежить від того, в якому напрямку (на купівлю або на продаж) була відкрита позиція, щодо якої проводиться нарахування свопу. Наприклад, якщо переноситься на наступну добу позиція була відкрита трейдером на покупку, то перша операція в рамках свопу буде продаж (закриття позиції), а друга операція — купівля (відновлення позиції). Щодо переносимої позиції, відкритої на продаж, перша операція — купівля, а друга — продаж.

Таким чином, перша операція в рамках свопу як би закриває переноситься на наступну добу відкриту позицію, а друга операція (протилежного напрямку) відкриває дану позицію повторно, що зумовлює продовження операції на наступну добу з тими ж самими параметрами.

Згідно з вищезазначеним принципом маржинальної торгівлі, брокер дозволяє трейдеру здійснювати операцію об'ємом, багаторазово перевищує необхідну для цього кількість коштів на торговому рахунку трейдера. Для цього брокер забезпечує трейдеру так зване «кредитне плече» під заставу певної суми коштів, депонованої на торговому депозиті трейдера. Найчастіше таке «плече», тобто співвідношення між об'ємом угоди і необхідної для цього сумою застави, становить 1 до 100» – інакше кажучи, 1000 USD на депозиті дає можливість трейдеру відкрити операцію об'ємом в 100000 USD. Відповідну різницю (в даному випадку — дев'яносто дев'ять тисяч USD) забезпечує брокер. Щоб надати трейдеру таке «плече», брокер здійснює запозичення відповідної суми на ринку міжбанківського кредитування. Дане запозичення передбачає сплату передбачених відсотків.

Спред, який брокер стягує з трейдера при відкритті угоди, забезпечує покриття відсотків тільки за ті добу, протягом яких трейдером була відкрита дана позиція. Якщо трейдер не має наміру закривати угоду до настання півночі або збирається утримувати її у відкритому стані не один день, брокер, якому необхідно сплачувати відсотки по позиці, буде по кожному факту перенесення незакритою угоди через північ утримувати з трейдера своп в якості компенсації вищезазначених процентних платежів.