Мані менеджмент — це основа заробітку на Форекс.

Основним з головних параметрів для заробітку на ринку Форекс є правильний розподіл свого капіталу або мані менеджмент.

Саме від цього залежить, чи зможе валютний трейдер заробити або навпаки, втратить весь свій депозит.

На Форекс існують різні системи торгівлі.

Основні методи торгівлі:

  1. Класичний або помірний метод. Трейдер мінімізує ризики по своїх операціях. Зазвичай трейдер торгує одним або декількома лотами, в сукупності не більше двох, максимум трьох відсотків від загального депозиту.
  2. Агресивний метод. Передбачає підвищені ризики під час операцій. Процентне співвідношення в такій торгівлі може становити 10% і навіть 50% від загальної суми депозиту. Такий метод застосовується, коли трейдер хоче розігнати, тобто збільшити свій депозит в короткі терміни.

Слід відразу зауважити, чим більше ризики по операціях, тим більший прибуток отримає трейдер в разі успіху. Не варто забувати і про те, що із зростанням ризиків збільшується ймовірність отримання більшої прибутку, так і можливість часткової або навіть повної втрати свого депозиту. Всім новачкам на валютному ринку рекомендується торгувати класичним методом. Форекс — це взагалі високоризикованих ринок, тому не варто перенапружувати свій депозит.

В індустрії Forex існує таке поняття, як Margin Call. Що це таке?

Margin Call — це ситуація на Форекс, коли брокер в примусовому порядку закриває угоду трейдера, коли значення збитку по угоді перевищує певне процентне співвідношення до рівня маржі в терміналі трейдера. У різних брокерів існують різні умови для таких обмежень. Із збільшенням кредитного плеча збільшуються і можливості трейдера для різних торгових маніпуляцій. При цьому слід зауважити, що процентне співвідношення для Margin Call в таких випадках мінімальне.

Наприклад, якщо кредитне плече буде дорівнює 1:500, в такому випадку, як правило, угода закриється тоді, коли на торговому рахунку залишиться не більше 10% від всієї суми депозиту. А чим менше кредитне плече, тим більше це співвідношення. Так, при рівні кредитного плеча 1:100 Margin Call може спрацювати тоді, коли на депозиті залишиться 30% від загальної суми. Ці цифри взяті для прикладу, так як у різних брокерів різні торговельні умови. Процентне співвідношення для Margin Call встановлюється тим брокером, з яким ви будете працювати.

Таким чином, чим вище значення кредитного плеча, тим угода вважається ризикованіше і тим вище рівень напруги на суму депозиту, але такі умови надають трейдерам і більше можливостей. Саме з великим кредитним плечем можна перечекати просадку, коли ринок йде в протилежну сторону від відкритої угоди трейдера.

Для успішної торгівлі на валютному ринку надійніше використовувати класичний метод торгівлі, з ризиками по угоді не більше 1-3% від загальної суми депозиту і кредитне плече 1:100. Правильний розподіл капіталу гарантує трейдеру рівномірну прибуткову торгівлю з мінімальними ризиками, а це значить, з максимальною можливістю збереження свого депозиту. Основним завданням для трейдера є обмеження своїх збитків по кожній угоді.

Дотримуючись вищеописані рекомендації, при правильному розподілі свого депозиту можна отримати гарну можливість заробити на Форекс.