Вся правда про закордонному фондовому ринку


На думку деяких інвесторів вкладати кошти в акції зарубіжних компаній менш ризиковано, ніж в акції вітчизняних фірм. Але які труднощі підстерігають російського інвестора, який вирішив підкорити зарубіжний фінансовий світ?По-перше, якщо у вас на рахунку знаходиться менше 100 тис. доларів, шукати біржу-посередника вам, швидше за все, доведеться самим, якщо ж більше – краще довірити інвестиції фінансистів зі Швейцарії або Австрії. При самостійному виборі брокера, з яким ви будете співпрацювати, доведеться грунтовно попрацювати. Адже сума, яку ви збираєтеся довірити йому, зовсім немаленька і при одній думці, що її можна втратити, пропадають сон і апетит.

Але, припустимо, кращі брокери на ринку форекс вибрані. Тоді переходимо до наступного пункту. Отже, по-друге, необхідно відкриття рахунку у брокера. Для цього потрібно зайти на його сайт, роздрукувати договір про послуги, які брокер буде вам надавати. Вам потрібно заповнити цей договір, підписати його і відправити брокеру поштою. Так як це документ, знадобиться паперова копія цього договору і на ній обов'язкова ваш підпис. Разом з цим набором відправляється і спеціальна форма, яка підтверджує, що ви не є громадянином Америки і не проживаєте там. Ця форма потрібна для того, щоб ви не платили податки в США. Далі, інвестор очікує відкриття рахунку у брокера. Рахунок буде відкритий, як тільки брокер отримає ваш пакет документів, це може зайняти 2-3 тижні. Для того щоб своєчасно дізнатися про відкриття рахунку, потрібно заходити на сайт брокера під своїм логіном і, як тільки інвестор побачить, що до нього звертаються по імені, вказаному в договорі, він може зробити висновок про те, що відкриття рахунку відбулося.

А далі? А далі для інвестора починається найбільш цікавий період. Рахунок-то у нього є, а от грошей на нього немає. І що робити? Ну, як варіант, можна знайти хорошого знайомого, компанія якого співпрацює з партнерами брокери на ринку форекс за кордоном. Попросіть його переказати гроші з його закордонного рахунку на ваш, а натомість він отримає цю суму готівкою. Можна пообіцяти оплатити надану послугу. Можна, звичайно, піти офіційним шляхом і спробувати отримати ліцензію НБУ, яка дає право інвестувати кошти за кордон, але так вийде і довше і дорожче.

Але ось пройдено і цей рубіж, гроші на рахунку, що тепер? А тепер інвестору залишилося зробити один, останній крок – власне, вибрати найбільш підходящі компанії для інвестицій. Зробити це можна прямо на сайті вашого брокера. Потрібно знайти розділ «акції» і, за допомогою спеціальної форми, задати потрібні параметри компаній – наприклад, бажаний розмір капіталізації або оборотних коштів. Потім з досить довгого списку вибрати компанію, яка найбільш сподобалася і придбати її акції. Весь процес покупки займає буквально кілька секунд після останнього натискання клавіші ENTER, ви з повним правом можете назвати себе інвестором.