В умовах зростаючих ризиків у світовій економіці все більше інвесторів вкладають кошти в золото і інші дорогоцінні метали. Навіть мільярдер Джордж Сорос (в останні роки весь час посвящавший благодійності) повернувся до управління активами і почав активно інвестувати в золото і компанії, пов'язані з ринком золота (при цьому розпродаючи активи не пов'язані з дорогоцінними металами).

Сорос прославився як успішний інвестор, який зробив величезну кількість вражаючих інвестиційних вкладень. Серед найвідоміших його кар'єрних трофеїв можна відзначити наступні.

Відкриття коротких позицій по парі GBPUSD влітку 1992 року на тлі очікувань переоціненість фунта. Вже у вересні пішов обвал останнього, на якому Сорос зміг заробити близько 1 млрд USD.

Відкриття довгих позицій по парі USDTHB (ставка проти тайського бата) навесні 1997 року в передчутті початку фінансової кризи в Азії. Прогнози фінансиста виправдалися, і влітку того ж року тайський бат почав прискорено знижуватися, а до початку 1998 року прибуток Сороса вже перевищила 750 млн USD.

Відкриття довгих позицій по парі USDJPY (ставка проти японської ієни) у листопаді 2012 року в очікуванні запуску повномасштабної програми кількісного пом'якшення Банком Японії, яка призведе до ослаблення ієни. Абеноміка принесла Соросу свої плоди, і до весни 2013 року його дохід від операції склав вже близько 1.4 млрд USD.

Примітно, що і зараз прогноз Сороса по золоту має всі шанси на успіх на тлі зростаючих ризиків у світовій економіці, проблем в Китаї (уповільнення зростання, відтоку капіталу, зріє конфлікту в політичному керівництві), політичних розбіжностей в Європі.

Дізнайтеся більше про те, як заробити на зростанні цін на золото і інші дорогоцінні метали, інвестуючи в:

  • Золоті інвестиційні монети.
  • Стратегію «Дорогоцінні метали».
  • Структурований продукт на зростання акцій однієї з найбільших в світі золотодобувних компаній — AngloGold Ashanti.