У цій статті я хочу відкрити вам таємницю, про яку деколи не знають або не замислюються навіть трейдери зі стажем. Чи знаєте ви, що всі валютні пари залежать не тільки один від одного, а ще й від третьої сторони, яка не бере участь безпосередньо в угоді?

Ця залежність пояснює різноспрямований рух долара в різних валютних парах і, відповідно, відсутність на валютному ринку такого поняття як хеджування. Знаючи, від чого залежить курс тієї чи іншої валютної пари, ви можете застосовувати хеджування позицій, використовуючи інші інструменти біржової торгівлі. Це актуально в тому випадку, якщо, скажімо, на ринку виникла глибока корекція, ваша позиція пішла в мінус, а ви не хочете її закривати. Але ви можете захистити вашу прибуток, відкривши угоду з «залежного» інструменту.

Тепер про таємницю. Є таке поняття як сировинні валюти (або країни). Економіка деяких країн сильно залежить від експорту власної нафти, а ціна на нафту розраховується в доларах США. «Пов'язаними» на нафті, приміром, є Росія і Канада, відповідно, російський рубль і канадський долар залежать від курсу чорного золота. Якщо нафта дешевшає, сировинні країни терплять збитки, економіка країни падає, національна валюта знижується. Якщо ціна на нафту зростає, економіка процвітає, валюта дорожчає. Подивіться на графіки рубля, канадського долара і нафти: ви побачите чітку залежну тенденцію курсу цих валют від чорного золота.

Австралійський долар теж є сировинною валютою, так як економіка Австралії базується на експорті залізної руди, газу та інших корисних копалин. Таким чином, «ауді» корелюється з залізом так само, як рубль з нафтою. Ще одна сировинна валюта — новозеландський долар. Нова Зеландія є активним учасником товарно-сировинного експорту, зокрема таких ресурсів, як корисні копалини (залізна руда, вугілля, нафта), сільськогосподарська продукція і т. д. Діагноз — залежність від міді.

Варто пам'ятати, що валютні пари, до складу яких входять сировинні валюти, є найбільш ліквідними і, як я вважаю, легше прогнозованими. Якщо внутрішні макроекономічні показники впливають на валютний курс в моменті, то аналіз сировини дає уявлення про довгострокове русі валютної пари, тобто визначає тренд!

Що стосується популярних валют EUR й GBP, то на їх курс впливають численні економічні фактори, звідси підвищена волатильність, стрибки цін та «незрозумілі рухи» валютних пар, що багаторазово виражено у крос-курсів. Для трейдерів-новачків я б рекомендувала саме сировинні валюти як найбільш передбачувані. Торгуйте усвідомлено і домагайтеся успіху!