Як показує статистика, більшість новачків, які прийшли на фінансові ринки, потрапляють на Форекс через інтернет-рекламу у пошуках додаткового заробітку.

У них є основна робота, а торгами вони намагаються займатися у вільний час, не виключаючи можливості зробити трейдинг своєю основною справою.

Ось кілька корисних порад, які допоможуть початківцям досить швидко досягти непоганих результатів.

Етапи, що ведуть до перемоги, досить прості. Поставте собі мету. Припустимо, ви хочете заробляти 1 000 USD в місяць. Перерахуйте цю суму в пунктах. При чотиризначною системі координат у вашій платформі при торгівлі 1 лотом 1 пункт = 10 USD. Отже, для досягнення мети необхідно мати в плюсі 100 пунктів від ваших укладених угод. Припустимо, ви торгуєте 20 днів в місяць. Отже, 5 пунктів в плюс щодня і приведуть вас до поставленої мети. Хочу зауважити, що наведені цифри я вибрав довільно, як приклад для розрахунку.

Отже, мета поставлена, залишилося вирішити завдання щодо її досягнення.

Спробуємо знайти рішення. Кожен трейдер укладає угоди в певних часових рамках. Відповідно і угоди поділяються на види за часом їх укладення. Це — скальпінг, торгівля всередині дня, середньострокові і довгострокові угоди.

Скальпінг відмітаємо відразу. Незважаючи на ті, що ходять легенди про суперскальперах-мільйонерах, це не більше ніж міф. Далі відмовляємося від укладання довгострокових угод, т. к. на валютному ринку, на відміну від фондового, на довгих позиціях зміни ціни незначні. Отже, для торгівлі залишаються інтрадей і среднесрок.

Якщо врахувати, що більшість трейдерів не можуть проводити біля монітора комп'ютера 4-5 годин в день, т. к. зайняті на основній роботі, для торгівлі залишаються середньострокові операції.

Половина завдання вирішена.

Далі залишається визначитися з методами торгівлі. Необхідно мати чіткий торговий план. Ви повинні знати, скільки плануєте заробити, а скільки готові психологічно безболісно втратити. У відповідності з цим ви і виставляєте ордера SL і TP.

Далі. Не варто укладати угоди, грунтуючись на інтуїції. Форекс — не лотерея. Скористайтеся підходящої вам стратегією, яку можна знайти у Мережі. Наприклад, на форумах трейдерів їх безліч на будь-який смак. В подальшому, з досвідом, ви виробите власну стратегію. Ну і звичайно, не забувайте про управління капіталом, ризиками і хеджування.

Слідуючи цим нехитрим радам, ви зробите свою торгівлю успішної і досить швидко досягнете бажаного результату. Головне — терпіння і уважність.

У своїй наступній статті я запропоную вашій увазі доступну середньострокову стратегію лініями Фібоначчі. Для тих же, хто хоче бачити результат своєї торгівлі щоденно, розповім про стратегії, яку назвав «Краще менше, та краще». Це спрощена версія стратегії «Пробій ранкового флет». Вона дозволяє виставити відкладені ордери і протягом дня взагалі не підходити до терміналу.

Суть стратегії гранично проста. Приблизно до 7 години ранку по Москві на азійських біржі наступає затишшя, яке триває до відкриття європейської. Ціна в цей час знаходиться в досить жорсткому «боковику» або «флете». Вибираємо інструмент, яким збираємося торгувати. Оптимально — європейські валюти до долара. Враховуючи їх високу волатильність, спробуємо цим скористатися, щоб заробити.

О 08:45 мск на графіку обраної пари виставляємо тайм-фрейм 15 хвилин. Вибираємо часовий відрізок з 07:00 до 09:00. По тінях свічок визначаємо ціновий максимум і мінімум. До максимуму ціни додаємо 10 пунктів і отримуємо ціну відкриття ордера. Виставляємо відкладений ордер Buy Stop за цією ціною TP +10р, SL -30р або TS 20p, за бажанням. Точно так само робимо з ордером Sell Stop.

А далі — на ваш вибір. Можна виставити один з ордерів, а можна і два відразу. Зважаючи високої волатильності в плюс можуть спрацювати обидва ордери. Можна відкрити кілька ордерів на різних валютних парах. Ефективність стратегії 85-90%.

Головне — не потрібно сидіти біля монітора. Просто ввечері перевірити результат та закрити не спрацювали ордера.

Пробуйте, заробляйте.