Погодьтеся, для російськомовного трейдера родом з СНД звичніше торгувати на валютному ринку популярними парами, наприклад, EURUSD. Але що стосується отримання прибутку від зміни курсу австралійського і новозеландського доларів по відношенню до долара США, то це — доля трейдерів-іноземців.

На сленгу, який склався в середовищі трейдерів, австралійський долар (AUD) називають «кенгуру», а новозеландську валюту (NZD) — «ківі». Чим же привабливі ці пари? Все просто — поведінка цієї валюти найбільш передбачуваний, а тому як не можна краще підходить для тих осіб, які нещодавно почали долучатися до торгівлі на Форекс. З цієї ж причини застосування інструментів технічного аналізу до цим парам характеризується найбільшою віддачею. Центральне місце у створенні прогнозу займає ціновий графік. Його вивчення передбачає комплексний підхід — потрібно враховувати такі фактори впливу, як політичну і економічну ситуацію, а також психологію ринку. Варто підкреслити ще раз, що процес торгівлі валютними парами AUDUSD і NZDAUD добре підходить для новачків-трейдерів і чудово прогнозується експертами в галузі технічного аналізу.

Схожість даних валютних пар проявляється у наявності зворотного котирування, чітких свідчень щодо кількості долар США в кожній одиниці валюти з пари. Ще один плюс — найчастіше однакову поведінку даних валютних трендів. Зростання зворотного котирування збільшує вартість кожної одиниці валюти — новозеландського або австралійського долара — в доларах США. Тому досвідчені трейдери можуть досить успішно використовувати зміна зворотного котирування для отримання прибутку. Якщо вона зростає, то оптимально продавати американські долари і купувати NZD та AUD. Якщо австралійський або новозеландський долар дешевшає, то слід чинити з точністю до навпаки.

Експерти ринку Форекс рекомендують відстежувати рівень цін на сировину в світі і обсяги експорту сировини. Від цього в більшій мірі залежать валютні курси неамериканських доларів. Наприклад, «кенгуру» добре реагує на подорожчання металу — починає «стрибати» слідом за ним. А якщо метал дешевшає, то і котирування австралійського долара також йде вниз.

Здавалося б, причому тут погода? Однак «кенгуру» та «ківі» вельми чутливі до прогнозів синоптиків. «Кенгуру» та «ківі» люблять тепло і сонечко. І нічого дивного в цьому немає — Австралія і Нова Зеландія живуть за рахунок експорту сільськогосподарських культур, урожай яких багато в чому визначається природними чинниками. Та й негода псує картину в таких сферах, як роздрібна торгівля і вантажоперевезення. Національні курси залежать від стану справ на товарній біржі — найбільшому вигляді торгівлі міжнародного масштабу. Торги великими партіями таких товарів, як зернові культури і метали (золото зокрема), здійснюються тільки на біржах. У чому ціни на певні категорії товарів на таких біржах визначають поточний попит на імпортну та експортну продукцію. Тому успішна торгівля тими валютними парами, про яких тут йде мова, передбачає збір інформації про найбільш великих торговельних партнерах даних країн. Якщо показники їх експорту збільшуються, то зростає і вартість власної валюти.

Історія долара Австралії бере свій початок в 1966 році. Австралійська нова валютна одиниця довго залежала від північноамериканського долара, однак зараз її можна вважати практично автономною і регулюється за допомогою внутрішніх економічних механізмів Австралії. До основних з них слід віднести ВВП, рівень власного споживання і індекс споживчих цін. Стабільність економічної системи в Австралії достатня висока. Тому Резервний банк Австралії може собі дозволити встановлювати високі процентні ставки. У перелік країн, які є найбільшими постачальниками імпортної продукції, входять Японія, Китай і США. В ці ж країни Австралія активно експортує свою продукцію, а крім них — в Кореї, Нової Зеландії та Англію. За експортом золота Австралія знаходиться на 2-му місці. Коливання вартості золота дуже сильно впливають на котирування AUD.

Стабільні ціни — це пріоритетний напрямок діяльності Резервного банку Нової Зеландії. Хоч економіка цієї країни не вражає своїми масштабами, але її показники за останній час помітно покращилися, а рівень безробіття в Новій Зеландії став дуже невисокий. Левову частку експорту становить сільськогосподарська продукція. До речі, сільське господарство в Новій Зеландії утворює третю частину ВВП.

В обох валютних парах AUDUSD і NZDUSD фігурує долар США, від якого теж залежить поведінка цих курсів. Саме через американський долар спостерігається вплив на розглянуті курси з боку USDCHF і USDCAD, наприклад, зниження цих курсів веде до підвищення котирувань новозеландського і австралійського доларів. Зворотна тенденція спостерігається у випадку з парами EURUSD або GBPUSD. Слід мати на увазі, економіка Австралії і Нової Зеландії не настільки сильна, щоб впливати на котирування долара США. Однак іноді професійні економісти національних банків цих країн творять чудеса і можуть примусово збільшити котирування власної валюти.

Трейдеру слід взяти на озброєння і ще одну залежність, яка спостерігається між поведінкою EURUSD і AUDUSD. Причому головну скрипку в цьому випадку грає валютна пара EURUSD. Візьмемо конкретний приклад в числах: так, підвищення EURUSD на 100 пунктів завжди веде до руху AUDUSD на 60-80 пунктів вгору. При зниженні котирування долара США має місце те ж явище.

Форекс — це валютний ринок, на якому торги ведуться 24 години на добу. Однак учасники угод можуть знаходитися в різних країнах, а отже, і в різних часових поясах. Для ефективної торгівлі свої зусилля потрібно розподіляти так, щоб потрапляти точно в тимчасові інтервали максимальної активності найбільших бірж світу. В цей час фінансова життя планети закипає по-справжньому — директора банків роблять свої заяви, виступають провідні особи, які роблять погоду на фінансових ринках і т. п. Якщо орієнтуватися на московське час, то час Новозеландської торгової сесії — з 01:00 до 08:00, а Австралійська сесія триває з 03:00 до 12:00. Обидві сесії характеризуються як врівноважені і без різких потрясінь ринку, на відміну від Азійських. Найбільш вигідну час роботи на Форекс — це відкриття більшості фінансових центрів розглянутих країн. Для трейдерів Нью-Йорка час їх відкриття припадає приблизно на 5 годин вечора.

На закінчення слід підкреслити, що час на Форекс відраховується за Гринвічем і скорочено позначається як GMT.