Яким би професійним не був трейдер, в його роботі зустрічаються збиткові угоди. Саме тому в процесі торгівлі необхідний грамотний підхід до фіксації збитків.

Одним з таких підходів є локірованіе.

При звичайному закриття угоди або спрацьовування стоп-наказу збиток фіксується відразу. Локірованіе ж дозволяє або відкласти фіксування збитку або й зовсім його уникнути.

Що ж таке локірованіе?

Якщо ціна будь-якої відкритої позиції пішла не в тому напрямку, то можна не фіксувати збиток відразу, а відкрити протилежну операцію. Таким чином, збиток знаходиться «під замком», і стає неважливо, в яку сторону піде ціна.

Якщо у трейдера немає впевненості, в якому напрямку буде рухатися ціна на локированную позицію, він може просто перечекати. Надалі головна мета трейдера — грамотно вийти із замку?. Якщо не поспішати і приймати виважені рішення, можна вийти в плюс.

Два методи виходу з замку

Насправді існує всього два основних методи виведення в плюс локованних позицій:

  • відкриття додаткового ордера по тренду;
  • закриття в певний момент прибутковою позиції і подальше очікування відкату за збиткової позиції.

Розглянемо більш детально обидва варіанти.

У першому випадку, якщо трейдер чітко визначив напрямок руху ціни, то має сенс відкриття додаткової угоди. Таким чином, буде відкрито дві прибуткових позиції, які поступово «з'їдять» збиток і виведуть трейдера в плюс.

Однак даний підхід таїть в собі небезпеку. Якщо трапиться так, що напрям тренду визначено невірно, або ціна різко змінить напрямок з-за виходу будь-якої новини або зміни ситуації на ринку, то збиток може бути, навпаки, збільшений.

Другий варіант виходу з лока більш легкий і більш популярний. Тут велике значення має правильне визначення рівнів підтримки і опору, які можна розрахувати самостійно або скористатися розрахунками аналітиків.

Мета — дочекатися, коли прибуткова позиція досягне відповідного рівня. Далі необхідно переконатися, що ціна не пробила рівень, і дочекатися її розвороту. У цей момент прибуткову угоду потрібно закрити.

Далі необхідно стежити за рухом ринку. Якщо напрям тренда відповідає збиткової позиції, то потрібно просто чекати, коли вона перейде в прибуткову. Але обов'язково пам'ятати, що ціна в будь-який момент може розвернутися назад і, якщо збиткова позиція ще не стала прибутковою, то можна знову відкрити протилежну операцію. Таким чином, сума збитку вже буде істотно зменшена.

У будь-якому випадку можливість використовувати локірованіе не скасовує необхідності ставити стоп-накази, адже тренд може різко змінити напрямок. Локірованіе — інструмент, що вимагає підвищеної і постійної уваги. Найчастіше грамотно вийти із замку? можуть тільки професіонали!