Чи замислювалися ви про те, на підставі якої інформації трейдер приймає рішення про укладання угоди? На сьогоднішній день кожен може зробити вибір, йому приймати самостійні рішення про купівлю / продаж валюти або довіритися сигналами, які розсилають спеціальні сервіси, а може бути, використовувати торгових роботів.

Також можна вкласти свої кошти в ПАММ-рахунку або в сервіс копіювання угод, довірившись професіоналізму управляючого трейдера.

Якщо ви торгуєте самостійно

Якщо ви все-таки віддаєте перевагу все контролювати і брати відповідальність за прийняті рішення, то вам залишається створити торгову систему, яка буде допомагати в прийнятті рішень і прояснювати картину в хаосі валютних котирувань. Але які інструменти ви можете використовувати для проведення аналітичної роботи на ринку Форекс?

Платформа MetaTrader 4 сама по собі настільки заповнена різними інструментами технічного аналізу, що їх з головою вистачить для успішної торгівлі, якщо, звичайно, з розумом їх застосовувати. У функціонал вбудовано безліч індикаторів і лінійних інструментів. І сьогодні я хочу трохи висвітлити питання про різницю між ними.

Що краще — індикатор або лінійний інструмент

Перед тим, як відповісти на це питання, я поставлю вам зустрічне: «якби вам потрібно було прийняти термінове рішення на підставі якоїсь важливої інформації, ви б хотіли цю інформацію отримати миттєво або після закінчення, наприклад, доби»? Звичайно, для прийняття важливого рішення потрібна оперативна інформація!

А тепер ближче до суті. Кожен індикатор видає сигнали із запізненням, будь він трендовим, користувальницьким або осцилятором! Відбувається це тому, що він аналізує ситуацію з урахуванням минулих періодів, які задаються в налаштуваннях. Таким чином, на ринку ви можете спостерігати ситуацію, коли тренд вже почався, а індикатор досі вам не дав сигналу на покупку або продаж, так як на точність його даних впливає попередня історія котирувань!

Підсумком цього є втрачена можливість отримати прибуток з-за пізнього сигналу індикатора. Зовсім інша ситуація з лінійними інструментами, якими є різного роду лінії — горизонтальні, похилі. Вони не спотворюють інформацію і є рівнями, біля яких трейдер і приймає доленосні для депозиту рішення! Одним з кращих лінійних інструментів є лінія тренду.

Лінія тренду — основа отримання достовірної інформації

Часто люди можуть ігнорувати цінні речі тільки тому, що вони легко доступні для розуміння і відомі всім. Так йде справа і з лінією тренда. Безліч трейдерів кидається на пошуки складних індикаторів, захаращує графіки десятком різних програм, які допомагають зрозуміти ринок, а навпаки, ускладнюють його сприйняття! Я теж був таким, а зараз графік аналізую без використання яких-небудь індикаторів.

Лінія тренду є цінним інструментом з наступних причин:

  • Поки ціна під / над лінією, тренд триває.
  • Сама лінія є рівнем, на якому трейдер повинен купувати / продавати.
  • Пробій лінії є сигналом (але не 100%-м) про завершення і зміну тенденції.

Розгляньте скріншот нижче (такими ситуаціями ринок переповнений).

Перші два дотики використовуються для побудови лінії, а наступні — для прийняття рішення щодо відкриття операції. Після цього можна приступати до роботи, чекаючи наближення ціни до лінії. У разі продовження тренда трейдер опиниться в прибутку. Якщо ж станеться пробиття рівня, то встановлений під / над лінією Stop Loss запобіжить збільшення збитків. Використання ось таких нескладних правил може повністю змінити результати торгівлі на Форекс в кращу сторону!