Море хвилюється раз,
Море хвилюється два,
Море хвилюється три —
Свій прибуток на ринку бери!

Хвильовий аналіз, або всім відомий Хвильовий принцип Елліотта — досить складний у вивченні метод технічного аналізу.

Багато, почавши його вивчати, так і тонуть у вирі хвиль, не діставшись до берега. Осилившие ж його гордо іменують себе геніями хвильового аналізу або, простіше кажучи, волновиками. А адже суть хвильового аналізу настільки проста і легка в розумінні, що абсолютно кожному під силу його вивчити, не прикладаючи особливих затрат. Так у чому ж його секрет?

Рух по тренду, проходження за ціною — як завгодно можна це назвати, суть же полягає в тому, що ми не намагаємося передбачити рух ціни, а слідуємо за нею.

Нам абсолютно не важливий фундаментальний аналіз, який лише збиває нас з пантелику. Люди, які намагаються спрогнозувати зміну ціни за допомогою новин, найчастіше втрачають гроші. Хіба всіх лякає заяву ФРС коли чітко дало нам інструкцію купувати чи продавати? Ні, ми лише намагаємося вгадати, як вплине нова надійшла інформація на ринок. Тобто все зводиться до того, що фундаменталісти лише передбачають або прогнозують зміну ціни.

Торгують ж по тренду або хвильовому аналізу нічого не намагаються вгадати, вони готові до будь-яких поворотів подій і реагують на них уже по факту: купують, коли ціна зростає, і продають, коли падає. Ми не повинні ловити розворот ціни, що в принципі неможливо, як і знати тривалість росту або падіння. Наше головне завдання — увійти по ходу руху ринку в імпульсну хвилю, створює спрямований тренд, який характеризується прискоренням цін і збільшенням обсягів.

І не важливо, що ви увійшли в ринок, коли ціна вже зросла, поки є тренд, вона буде рости і далі.

Припустимо, пара євро/долар виріс на 300 пунктів. Спочатку ніхто не знав, на скільки пунктів вона виросте, але прихильники хвильового аналізу купували, бачачи висхідний тренд. У той час як інші трейдери почали купувати, коли ціна почала падати, намагаючись купити по більш низькій ціні, потрапивши вже до закінчення тривалого зростання.

Я не проповідую хвильовий аналіз, кожен вибирає для себе той метод аналізу ринку, який йому близький і комфортний у розумінні. Я лише хочу, щоб заплуталися трейдери знову глянули на ринок, але з іншого боку, можливо, це саме те, що допоможе їм.

Бажаю всім великого і стабільного профіту!