Хочу поділитися з вами своїм досвідом торгівлі на ринку Форекс, що стосуються ринку в цілому та його постулатів, які я для себе вивів у процесі торгівлі та аналізу.

Стаття написана в стилі роздуми і призначена в першу чергу для досвідчених практикуючих трейдерів.

Постулати ринку:

Ринки постійно змінюються:

  • ринкова кон'юнктура (тренд, флет, розворот), а також видозмінені стану цих кон'юнктур (тренд, кут нахилу, довжина імпульсів корекцій, баровая формація, волатильність, однорідний тренд або змішаний);
  • флет (вузький, широкий з недоходом до кордонів, з відбоєм і хибним пробоєм кордонів);
  • розворот (V-подібний, закруглений).

Все це змінюється у часі і просторі, в різних точках на графіку, в різній послідовності і різними способами.

Раціональні ринки (логічні), де більшість закономірностей і формацій різного роду працюють в більшості випадків.

Ірраціональні (емоційно-інстинктивні) ринки носять непередбачуваний хаотичний характер, де все вищеперелічене практично не працює, виникають труднощі з визначенням ринкової кон'юнктури, ціна різко рухається вгору-вниз.

Ці два стани мають свою тенденцію у просторі і часу (5 хвилин, годину, всередині дня, день і так далі).

Ці постулати притаманні людині, суспільству, процесів, які відбуваються у суспільстві, природі, космосі і так далі, іншими словами, циклічність, динамічність, варіативність, гнучкість — свого роду засіб еволюції всього, тому це потрібно враховувати, це природний код системи, і будувати своє життя, роботу згідно цим принципам, як можна доцільніше і вигідніше для себе в перспективі.

Фінансові ринки — дітище людини, відповідно і функціонують вони на підставі людської психології з її емоціями, почуттями та інстинктами, і все це проявляється на ринку.

Відповідно, фінансові ринки — це, по першій теорії, скупчення людей з грошима, які переслідують різні цілі: спекуляцію, інвестування, хеджинг, обмін валют, особистий інтерес. І свої рішення про покупку і продаж вони приймають на підставі різних факторів: особистих мотивів, спекулятивного інтересу, інсайда, технічного або фундаментального аналізів або просто хаотично купують і продають.

Друга теорія: ринок управляємо групою фінансистів, відповідно, все те ж саме притаманне і цієї теорії. Тому, щоб беззбитково торгувати на фінансових ринках у перспективі, потрібно постійно відчувати інтереси великих грошей, бути з ними в одному ментальному настрої і думати так само, як вони, мати такі ж види на валюту, це справа тонке, гнучке і важчими.

Тому висновок простий! На фінансових ринках працює абсолютно все: відомі і невідомі торгові методи, але не завжди і скрізь, 50 на 50, в перспективі будуть як збитків, так і прибутку, як збиткові фази, так і прибуткові. І не має значення, скільки книг ти прочитав, відео переглянув, у яких «гуру» вчився — все це просто часто зайве, що не має значення при торгівлі на постійно мінливому ринку в режимі реального часу. Все це просто для того, щоб була формальність при вході в ринок, об'єктивність, а не суб'єктивність — входи, здійснювані на емоціях, почуттях, інстинктах, бажання, переживання і так далі.

Іншими словами, була системність, алгоритм у діях і поведінці на ринку.

Але природа ринку динамічна і варіативна, відповідно, і поведінку трейдера, і його торгівля повинні купувати такий же характер, за логікою речей, але в перспективі неможливо працювати в такт з ринком, тому що люди різні, ти не можеш синхронізуватися постійно з прибутковими трейдерами або інтересами фінансистів — це якась магія.

У цілому ринок влаштований справедливо, і шанси тут рівні для всіх груп трейдерів.

50 на 50: в одних випадках трендовики заробляють в тренді, але втрачають у флете; флэтовики — з точністю та навпаки; разворотники заробляють на частої зміни трендів, але втрачають в трендах, разом — ринок рано чи пізно буде забирати як мінімум частина прибутку, ось ми підійшли до найголовнішого моменту: заробляти при сприятливій ринковій кон'юнктурі по максимуму, торгувати по мінімуму при несприятливій кон'юнктурі.