Перед починаючим трейдером стоїть питання вибору індикатора або індикаторів, які переважно використовувати в торгівлі. Що краще: рівні Фібоначчі, ковзна середня, стохастик або щось ще?

Є думка, що базові індикатори в торговому терміналі MetaTrader існують спеціально для того, щоб не дозволити новачкам заробити. Але, наприклад, ковзні середні (MA) ламають стереотипи нігілістів.

Коли мова йде про ковзних середніх (MA), багато хто забуває про простому, але дуже важливому понятті. А саме про використання двох ковзних середніх на торгових графіках. Переваги такого підходу полягають у послідовно прибуткових угодах. Розглянемо причини, по яких варто використовувати дві ковзні середні в торгівлі на Форекс:

  1. Дві ковзні середні дають широкі перспективи ринку. MA — це просто усереднення минулих цін. Наприклад, ви використовуєте 50-денну і 200-денну ковзну середню. Застосування обох дозволяє побачити дві ринкові перспективи — одну довгострокову (200 днів) і іншу короткострокову (50 днів). Якщо б ви спиралися тільки на довгострокову перспективу, вам було б важко оцінити поточні руху ринку. І саме тому потрібна короткострокова змінна середня. Комбінація даних надає останню актуальну інформацію, яка допоможе краще зрозуміти поточний ринок. Це дає велику перевагу у визначенні успішних угод.
  2. Дві ковзні середні постачають вас сигналами входу і виходу. Коли короткострокова МА перетинає довгострокову назад у напрямку тривалого тренду, це прекрасний час, щоб увійти в угоду. А сигнал виходу буде утворений тоді, коли короткострокова MA знову перетне довгострокову, рухаючись проти тривалого тренду.

Ще дві ковзні середні зможуть зберегти багато часу і нервів трейдеру, які він витратить на пошук «ідеальної» торгової системи для себе. Також використання двох ковзних середніх вимагає концентрації і уваги менше, ніж, наприклад при скальпінг.

Трейдерам можна побажати волі і нервів, щоб розкрити можливості двох ковзних середніх по максимуму.