У цій статті я хочу поділитися з вами інформацією про досвід роботи з індикатором Moving Average.

Почну, мабуть, з визначення, налаштувань і характеристики індикатора.

Moving Average (MA) — це стандартний вбудований в платформу MT4) трендовий індикатор, який показує середнє значення ціни за певний проміжок часу. Простими словами, MA показує напрям тренду, схильність ціни до зростання або зниження в майбутньому.

Налаштування індикатора

Період індикатора. У періоді найчастіше вказують числа Фібоначчі і числа, які прив'язані до певного тимчасового інтервалу. Зупинимося детальніше на числах, а саме 24H, 120H, 480H. Чому саме на них? Тому що ці періоди мають логіку, так як показують у даному випадку середню ціну за добу, тиждень, місяць на годинному графіку, також можна використовувати інший часовий інтервал, наприклад: D1 з параметрами 1, 5, 20 або більш тривалі періоди MA 60 D1 (квартал), 120 D1 (півроку), 240 D1 (рік), як приклад та ідеї при виборі періоду. Період MA залежить від таймфрейма і стилю торгівлі трейдера: короткостроковий, середньостроковий, довгостроковий.

Застосування до ціни. Враховуємо, які ціни індикатор буде брати для розрахунку: open, close, high, low. Найчастіше в торгівлі застосовують тип ціни close. Поясню, чому. Ціна закриття певного тимчасового періоду — це основна ціна, на яку звертають увагу професійні трейдери. Це результат боротьби покупців і продавців, який показує, хто переміг на визначеній ділянці часу. Можна провести аналогію зі спортом, наприклад, біг. Не має значення, хто перший вирвався зі старту (ціна open), хто протягом дистанції був перший або останній (high, low); важливий фініш — за нього і визначається переможець (close).

Метод MA, або Типи ковзних середніх

Simple MA (просте ковзне середнє) — середнє арифметичне ціни за певний проміжок часу, всім цінами надається рівне значення.

Exponential MA (експоненціальне ковзне середнє) — середнє арифметичне ціни за певний проміжок часу, але цей вид MA надає більшого значення останнім цінами, швидкий тип MA.

Linear Weighted MA (лінійно зважене ковзне середнє) — середнє арифметичне ціни за визначений проміжок часу, також надає більшого значення останнім цінами, але більш швидкий і чутливий тип MA порівняно з Exponential MA.

Smoothed MA (згладжене ковзне середнє) — середнє арифметичне ціни за певний проміжок часу, самий повільний і менш чутливий до змін ціни тип MA.

У кожного з типів ковзних середніх є свої переваги і недоліки при торгівлі на різних ринках. На волатильних ринках більш переважніше використовувати експоненціальне ковзне середнє і лінійно зважене ковзне середнє, так як вони більш швидкі і чутливі до змін ціни, але при одній умові — якщо тренд потенційно продовжиться після появи сигналу від цих типів ковзних середніх. Якщо ще ні, більш переважними є проста і згладжена ковзні середні, які менш швидкі і менш чутливі до змін ціни. Знання і розуміння цих нюансів дозволить трейдерам з недоліків зробити перевага, і навпаки.

Застосування в торгівлі

Так як індикатор трендовий, то і працювати він буде на трендовом ринку. У флете і на розвороті не працює, як мінімум, у початковій фазі розвороту.

Приклад тренда:

Приклад флета:

Способи торгівлі:

  1. Використовувати MA як похилий рівень підтримки, опору і торгувати пробій, відбій.
  2. Торгувати по нахилу лінії MA: лінія індикатора вгору або вниз, тренд висхідний, низхідний.

Переваги індикатора:

  1. Показує загальне напрям цінового руху за певний проміжок часу.
  2. Виступає як похилий рівень підтримки, опору, що дає додаткові точки входу в ринок і виходу з нього.
  3. Кут нахилу лінії MA: гострий кут нахилу показує, що на ринку яскраво виражений тренд з активною фазою, менш гострий з точністю та навпаки.

Недоліки індикатора:

  1. Запізнюється так як ціна в часі і просторі повинна пройти певну кількість пунктів і, виходячи з цих цінових даних, індикатор вже робить розрахунок і показує напрям тренда.
  2. На флэтовых ринках не працює.

Коротке резюме

Успіх у будь-якій ніші визначається тим, як людина використовує свій потенціал, свої сильні і слабкі сторони. Фінансові ринки не виняток. Розуміння трейдером переваг і недоліків свого торгового методу, в даному випадку індикатора MA, дозволяє йому бути господарем своєї торгівлі, позиції та кінцевого результату. Граючи більшу частину часу на сильних сторонах, переваги, схиляючи шанси на перемогу в свою сторону, в даному випадку торгуючи по тренду, тим самим не даючи собі права використовувати слабкі сторони, недоліки — все це сприяє позитивному результату в довгостроковій перспективі.