В самому початку шляху трейдера ми, буває, відкриваємо угоди відразу по 4-5 різних валютних парах і думаємо, що 2-3 з них точно закриються позитивно. Потім дуже дивуємося, коли всі відкриті ордера приносять нам збитки.

В більшості своїй, причина загальних втрат в тому, що по всіх інструментах ми торгуємо в одному напрямку. Найчастіше, коли всі наші угоди стоять або на купівлю долара, або проти нього. Так як котирування основних валютних пар бувають прямі (це USDJPY, USDCHF, USDCAD) і зворотні (EURUSD, GBPUSD, NZDUSD, AUDUSD), то ми вважаємо, що всі операції в нас різні: в одних ми купуємо, в інших продаємо. Але насправді всі операції дуже схожі, і коли ринок розгортається проти нас, ми несемо величезні втрати, незважаючи на гадану диверсифікацію портфеля.

Тому, якщо ви, проаналізувавши ринок, знайшли п'ять хороших угод, але всі вони на купівлю долара, то виберіть дві кращі з них і за ним працюйте, а решта не відкривайте. Ще краще, коли ринок по різних інструментів дає сигнали і на купівлю, і на продаж долара. Ці угоди, разом відкриті, будуть найбільш безпечними, тому що ринок непередбачуваний, і в разі якогось форс-мажору ви ніколи не понесете великих збитків, а швидше навіть заробите. Звичайно, є інструменти, дуже сильно корелюють між собою, наприклад, EURUSD і USDCHF, отримати дохід, торгуючи різноспрямовано, з ним важко, але можна придивитися до іншим парам, які в цей момент вибиваються із загальної колії. Торгівля, таким чином, можливо, трохи зменшить нашу прибуток, але разом з цим багато разів зменшить ризики. Адже перше правило трейдера — «Зберегти капітал», — а тільки потім примножити.

Якщо після аналізу ринку немає сигналів захеджувати так свою позицію, то не варто щось вигадувати, обмежуйте збитки згідно своїй торговельній системі. Головне, намагайтеся, щоб проти однієї валюти не було багато операцій одночасно.

Вибір інструментів на ринку Форекс величезний і не варто обмежувати себе основними валютними парами. Тоді диверсифікувати свої операції буде набагато легше, а можливостей для отримання прибутку стане набагато більше.