Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся про важливих складових статистики в трейдингу, про корисні хитрощі, на чому робити акцент насамперед, що зовсім не брати до уваги.

Стаття містить інформацію практичного характеру і буде корисна всім трейдерам.

Статистикакоротко про головне

Статистика — це збір, вимір і аналіз статистичних (кількісних чи якісних) даних.

Статистика в трейдингу — це аналіз торгівлі в цілому за певний проміжок часу.

Варто чи насправді так скрупульозно ставитися до статистики та ретельного аналізу операцій в цілому?

Слово «статистика» походить від слова «статика» (фіксоване, стійке, нерухоме положення), а фінансові ринки — це динамічні структури, які постійно змінюються під впливом різних факторів. Виникає протиріччя і невизначеність в статистиці, і варто їй довіряти на тривалому проміжку часу?

Статистика в трейдингу носить динамічний характер, а не постійний, за один проміжок часу статистика може бути 70%+ 30% - за інший проміжок часу — 30%- 70%+, і не має значення, який проміжок часу і кількість угод брати до уваги. Тому не варто бути впевненим на 100% в своєму торговому алгоритмі, протестувавши його тиждень, місяць або квартал.

Вся торгівля і статистика в цілому складаються з прибуткових і збиткових угод, прибуткових і збиткових серій угод, прибуткових і збиткових фаз.

У середньому статистика професійних трейдерів коливається в межах 40-60% прибуткових угод на дистанції, кількість прибуткових угод в прибутковій 3-4 серії, в негативній серії — 3-4. Іноді зустрічаються відхилення від норми: прибуткова серія 5-10, збиткова — 5-10 угод.

Виходячи з вищеописаного, слід, що заробляти на ринку можна і потрібно, але з урахуванням однієї особливості, а саме дисперсії.

Дисперсія — відхилення від норми, від середнього значення. Що стосується прибуткових серій угод і фаз, це тільки на руку трейдеру, ну що робити, коли збиткова серія угод і фаза в цілому за певний проміжок часу. Торгувати або сидіти на паркані?

Відповідь проста! Чекати закінчення збитковою серії або фази в цілому. Можна чекати без підтвердження або з підтвердженням. Наприклад, після 8-10 збиткових угод підряд можна входити в ринок за сигналами торгового алгоритму розрахунку на початок прибуткової серії, фази або ж входити в ринок після 1 прибуткового сигналу після серії збиткових угод.

Для спрощення можна будувати графік або писати на папері статистику сигналів для визначення серії і фаз.

Приклад: побудова графіка на папері

Приклад: побудова статистики сигналів на папері

Практичний приклад: GBPUSD, «торгівля з фракталам». З урахуванням серій угод: збиткову серію пропускаємо 3 угоди-, прибуткову серію торгуємо 3 угоди + з підтвердженням.

Висновок:

Не слід заглиблюватися у детальний і скрупульозний аналіз кожної операції або серії угод, аналізувати і міркувати, чому стався збиток або збиткова серія, чому угода не дійшла до Take Profit, або чому ціна зачепила стоп і пішла потім в потрібну сторону, чому на цьому тижні стільки пунктів прибутку або збитку, а на попередньому тижні — більше або менше. Тому що РИНОК В ЦІЛОМУ ЗМІНЮЄТЬСЯ, і на самому справі, як правило, трейдер не знає дійсних чинників і причин, які вплинули на зміну ціни, трейдер тільки припускає, чому так сталося, але насправді не знає, чи це так. Тому завдання трейдера гранично проста — осідлати прибуткову серію, фазу, взяти по максимуму від ринку, а збиткову серію і фазу намагатися пропускати.