Фундаментальний аналіз. У якій би області не застосовувався такий метод, назва асоціюється з чимось грунтовним.

Наявність цього інструменту в роботі на ринку Форекс передбачає фундаментальний підхід до справи.

За уявною простотою заробітку на курсових коливаннях стоїть безліч факторів, які визначають вектори руху валютних пар — тренди. Осилити всі премудрості поведінки валют з літа не вийде — «лотерейний» варіант швидко виснажить вкладені ресурси. Спостереження, вивчення і терпіння допоможуть входити в ринок і відкривати позиції усвідомлено.

Шлях «усвідомлення» для новачка лежить через ознайомлення з базовими принципами прогнозування — фундаментальним і технічним аналізами.

При використанні технічного аналізу, трейдер користується різними методами вивчення графіків і торгує переважно в короткострокових часових діапазонах, в т. ч. в інтервалах М1 і М5 (дейтрейтинг).

Прихильники фундаментального аналізу зосереджені на прогнозах на місяці і роки. Виняток становить «торгівля на новинах» — високоризикованих метод (категорично протипоказаний початківцям трейдерам).

Що ховається під поняттям «фундаментальний аналіз курсу валют», і як він застосовується на практиці.

Вивчення впливу економічних і політичних подій світового масштабу, сукупність яких впливає на курсоутворення, є метою фундаментального аналізу.

Увага інвесторів прикута до макроекономічним показникам провідних світових економік і внутрішньополітичних процесів в країнах, де найбільш сприятливий інвестиційний клімат. Від дій інвесторів багато в чому будуть залежати котирування.

Основні дані стану економіки

До них відносяться:

 • Показник валового національного продукту держави — його стабільне зростання зміцнює національну валюту.
 • Процентні ставки центральних банків — ЦБ встановлюють ставки рефінансування, які визначають вартість кредитних ресурсів. Підвищення облікових ставок збільшує обсяги інвестицій і викликає зростання національної грошової одиниці.
 • Рівень інфляції — його зростання веде до падіння курсу валюти.
 • Рівень безробіття — базовий показник для розвинених країн становить 6%. Перевищення цього рівня послаблює ціну валюти.

Виступи політичних лідерів, керівників ЦБ і відомих аналітиків

Приклади:

Протягом 2016 року глава ФРС США Дж. Йеллен підігрівала інтерес інвесторів заявами про прийдешні підвищення процентної ставки, що негайно відбивалося на поведінку інвесторів. На «очікуваннях» долар показував зростання.

Передвиборчі тези Д. Трампа про скорочення зовнішніх витрат і створення мільйонів нових робочих місць відбилися на біржових котируваннях додатковою підтримкою американській валюті.

Результати Brexit «упустили» фунт стерлінга проти долара США на 3 000 пунктів, причому 1 800 пунктів були втрачені протягом 2-х днів після оприлюднення результатів референдуму.

Поточні дані, які визначають стан економіки

До них відносяться:

 • торговельний баланс (сальдо експорт — імпорт);
 • індекси споживчих цін;
 • продуктивність праці;
 • будівництво нових будинків;
 • індекси ділової активності;
 • роздрібні продажу;
 • виробничі замовлення;
 • звіти по запасах нафти і бензину.

Нафтові котирування

Коливання нафтових цін безпосередньо впливають на волатильність ринку Форекс. Останні роки нафтовий ринок «трясе» не тільки з економічних причин. Санкції проти основних нафтовидобувних країн і непередбачувану поведінку членів ОПЕК плутають карти навіть корифеїв аналітичних прогнозів. У першу чергу страждають сировинні валюти.

«Валютні війни»

Штучне заниження вартості національної валюти для отримання преференцій на зовнішніх ринках. Всі ключові гравці говорять про неприпустимість такої політики, але фактично неоголошені війни тривають.

Форс-мажорні обставини

Про надзвичайних ситуаціях трейдеру теж варто пам'ятати. Звичайно, землетрус в Японії не змогли передбачити навіть сейсмологи, але виставлені стоп-лоси можуть запобігти особисту фінансову катастрофу.

Матеріали для підготовки самостійного аналізу регулярно публікуються приватними фінансовими компаніями та державними установами.

Фундаментальний аналіз в силу складності використовують не більше 20% трейдерів. Золота середина — використання при вчиненні правочинів узагальнених аналітичних висновків, отриманих за допомогою даних технічного та фундаментального аналізів.