Індикатор Momentum (моментум) для Форекса


Цей дуже простий і ефективний індикатор – є відмінним інструментом технічного аналізу на валютному ринку Форекс, який відображає швидкість зміни ринкової ціни.Опис роботи індикатора:

Momentum indicator є простим трендовим індикатором форекс. Якщо поточна ціна закриття вище минулих цін, то на ринку присутня бичачий (висхідний) тренд. У разі, коли поточні ціни нижче попередніх – ведмежа (спадний) тренд.

У деяких випадках, для того щоб знизити волатильність форекс індикатора, застосовується згладжений моментум, для чого використовуються його ковзні середні. Здебільшого Momentum indicator випереджає поточний рух ціни на валютному ринку. Недалеко від вершини тренда індикатор розгортається (хоча ціна все ще продовжує свій ріст) і починає рух вниз. Після цього відбувається і розворот тренда, який спрямовується вниз (ведмежий тренд).

І навпаки, недалеко від мінімуму тренда, індикатор уповільнює падіння, але ціна в цей момент ще продовжує падати, хоча і більш повільними темпами. У цей момент Momentum indicator починає рости, а слідом за ним починає зростати і ціна – тренд починає свій рух нагору – бичачий тренд.

Застосування індикатора Momentum indicator в режимі реальних торгів:

- Індикатор моменту може застосовуватися в якості осцилятора (хоча при цьому сам таким не є). Коли Momentum або його ковзна середня піднімається на достатню величину, потім розвертається і починає своє падіння, з'являється сигнал на продаж. Можна виставляти відкладений ордер на продаж або відразу входити в ринок.

У випадку з сигнали форекс на купівлю відбувається все навпаки – Momentum indicator або його ковзна середня істотно падає, а потім розвертається і починає свій підйом. Під час торгів головним завданням трейдера стає правильне визначення цієї «достатньої величини» підйому і падіння ціни, після якої можна буде входити в ринок і починати торгувати. Необхідно враховувати, що ця «достатня» величина буде істотно відрізнятися для кожної валютної пари, тому й визначати її треба окремо потрібно протестувати кілька валютних пар, які використовуються у вашій торгівлі.

- Momentum indicator може застосовуватись і в якості трендового індикатора, і тоді в якості сигналу береться його перетин нульової лінії. При перетині лінії зверху вниз, з'являється сигнал на продаж, а знизу вгору – на покупку.

- За допомогою індикатора моменту можна визначити наявність дивергенції. Коли ціна зробить новий максимум на графіку, який буде вище попереднього, а Momentum indicator зробить у цей момент новий максимум, який буде нижче попереднього, відбувається дивергенція. Вона означає, що скоро може початися розворот бичачого тренда і ціна піде вниз.

Так само і при розвороті ведмежого тренда – ціна зробить новий мінімум на графіку, який розташовується нижче попереднього, а супер індикатор форекс на своєму графіку зробить новий мінімум, який буде вище попереднього.

До недоліків Momentum indicator можна віднести те, що він дуже швидко змінюється при вході в розрахунку нових цін, які значно відрізняються від основних, так і при їх виході з розрахунку. Все це дає досить нестабільні результати.

Для того щоб убезпечити свої ризики, рекомендується спочатку перевіряти будь індикатор на демо-рахунку або в якості тестування своєї торгової стратегії. Адже навіть найкращий індикатор, при неправильному його застосуванні дасть дуже багато помилкових сигналів, що призведе до значних втрат торгового рахунку.

Даний індикатори мт4 форекс є в кожному терміналі, але якщо він вам потрібен наприклад для іншої торгової платформи, то ви можете завантажити його безкоштовно за посиланням нижче.