Як вибрати надійного брокера форекс


Одним з найбільш перспективних видів діяльності на просторах всесвітньої мережі є заробіток на форекс. Деякі відносяться до торгівлі на валютному ринку з недовірою, інші, навпаки, прагнуть за кілька днів збільшити стартовий капітал в сотні разів.

Обидва підходи помилкові: стабільний заробіток на форекс можливий, але заробити астрономічні суми початківцям трейдерам вдається вкрай рідко.

А ось для тих, хто готовий вивчати механізм роботи на форекс, освоювати різні стратегії торгівлі і удосконалити їх, проводити регулярний моніторинг валютного ринку, тобто старанно вчитися, працювати, робити помилки, аналізувати їх, накопичувати досвід – подібний вид діяльності може стати основною роботою, що приносить стабільний прибуток.

Перш ніж приступити безпосередньо до торгівлі, початківець трейдер повинен вибрати брокера. Брокери форекс – це фірми, які надають посередницькі послуги (відправляють заявки трейдерів) на валютному ринку, вони ж під заставу коштів клієнта надають йому кредитне плече.

Не слід думати, що всі брокери форекс однакові – це зовсім не так, і від правильності вибору брокерської фірми багато в чому залежить наскільки успішними будуть перші кроки трейдера на валютному ринку.

При виборі слід керуватися наступними критеріями:

• Надійність – в даний час існує досить багато фірм, зацікавлених у програші своїх клієнтів, тому до вибору брокера слід підходити дуже обережно: дізнатися, як довго він працює на ринку, наскільки популярний, має ліцензію на надання брокерських послуг і які відгуки про нього розміщені в інтернеті.

• Мінімальна сума, необхідна для відкриття торгового рахунку: у великих комерційних банків, визнаних найбільш надійними брокерами, вона досить велика для більшості початківців трейдерів, але і більш дрібні брокери форекс можуть бути досить надійні й сумлінні.

• Величина спреду, тобто аналога комісії, стягнутої брокером з кожної угоди трейдера. Спред може бути фіксованим, фіксованим з розширенням і плаваючим.

• Розмір кредитного плеча – чим він більше, тим швидше можна збільшити стартовий капітал у кілька разів, але для недосвідчених трейдерів велике кредитне плече – серйозний фактор ризику, який сприяє швидкій втраті коштів депозиту, тому доцільно отримати перший заробіток на форекс мінімально використовуючи кредитне плече.

• Строки та умови виведення грошових коштів.

• Наявність різних додаткових сервісних продуктів.