Як уникнути невдач при покупці бізнесу


Сучасний ринок готових пропозицій переповнюють оголошення про продаж бізнесу в самих різних сферах. Відібрати з них гідні непідготовленій людині дуже важко.

Щоб уникнути неприємних ситуацій, які, як правило, виникають після укладання угоди, слід не зволікати і одразу звертатися за допомогою до фахівців.

Професіоналів, які зможуть допомогти без проблем купити бізнес, Ви знайдете в консалтингових компаніях. Ці спеціалізовані організації надають широкий перелік послуг. Майже в 100% випадків в цей перелік входить допомога та консультації у купівлі чинних підприємств. Консультанти візьмуть на себе ті завдання, які не можуть бути вирішені без спеціальної підготовки, досвіду і освіти. До таких традиційно відносять оцінку реальної вартості купованого об'єкта, вивчення фінансових звітів за останній час, маркетингові дослідження на предмет попиту і активності конкурентів, юридичний супровід угоди.

Оцінка реальної вартості здійснюється на підставі кількох параметрів. До них відносять співвідношення доходів і витрат, наявне обладнання, можливості для розширення бізнесу і популярність в конкретному регіоні. Продаж бізнесу, як і продаж чогось іншого, завжди показує на першому місці кілька завищені ціни. Можна заплатити менше, коли вдасться знайти термінове оголошення. Консалтингова компанія може зробити це набагато швидше, так як вона працює з продавцями діючих підприємств, і з потенційними покупцями. Пошук по внутрішній базі дасть швидкий ефект.

Завжди корисно провести дослідження ринку в тому регіоні, де планується здійснити покупку діючого комерційного об'єкта. Великий вплив на рентабельність має рівень доходів населення, кількість і активність конкурентів, менталітет населення і навіть погода. Тут і доводиться залучати на допомогу досвідчених консультантів, щоб продаж готового бізнесу стала більш відкритою.

Придбання діючих підприємств – це завжди виграш за часом і грошам, якщо порівнювати з запуском нових проектів, але певні ризики все одно присутні. Кваліфікований консультант, який в змозі проаналізувати пропозиція та ринок за ключовими показниками, може мінімізувати ризики. На підставі цього аналізу складається висновок про доцільність придбання того чи іншого бізнесу.