Модель циклів Forex


Модель Циклів підтверджує, що у всіх часових рамках відстежується зміна бичачого характеру ринку на ведмежий. Тренд розгортається в передбачуваною манері, тоді як звужується діапазон демонструє загальні фігури.

За визначеними індикаторами можна чітко відрізнити фазу підвищення ціни (uptrend) від фази зниження ціни (downtrend). І багато учасники ринку бачать у цих змінах типові фігури вершини, дна або моделі застою стоячого ринку. Але, насправді, світ трейдингу набагато багатше і цікавіше.

Свінг-трейдери повинні використовувати у своїй роботі ту постійну нестійкість цін, яку генерує хвилювання ринкової юрби. Не можна забувати, що для успішного трейдингу однаково важливі як точність у прогнозуванні правильного напрямку руху ціни, так і точний розрахунок моменту входу в ринок.

На щастя, в цьому панує на ринку хаосі коливань цін легко ховається чітка структура Моделі Циклів, яка створює сприятливі можливості для точного прогнозування руху цін у будь-яких станах ринку. Внутрішній спокій звільняє розум, забезпечуючи зворотний зв'язок з ринком, дає можливість спонтанно здійснювати прибуткові операції.

Слід пам'ятати, що свінг-трейдери тільки тоді зможуть успішно використовувати емоційний стан інших учасників ринку, коли зуміють приборкати свої власні хвилювання. Використання Моделі Циклів дозволяє свінг-трейдерам, завжди залишаючись осторонь від натовпу, отримувати хороші можливості для добування засобів до існування. І подібно до того, як дика кішка підстерігає загублену від стада вразливу видобуток, свінг-трейдер повинен відшукувати свої цілі, спостерігаючи за щоденними коливаннями цін, за піками обсягів, прислухаючись до кожного шереху», доносяться з ринку.

Перед кожним новим подихом людина на мить затихає, і так до останнього видиху. Подібним чином відбувається і генерування імпульсу на ринку. Порожня зона (EZ) подає сигнал про те, що ціни починають стабілізуватися. Змінити подібний стан може тільки новий сплеск нестабільності, коли волатильність спровокує утворення нового циклу спрямованого руху. Цінові бари, розширюючись, виходять за межі Порожній Зони і чітко вимальовують трендові хвилі.

Використання моделей дозволяє свінг-трейдерам ідентифікувати ці, такі необхідні для прибуткових угод, точки розвороту. У міру того, як ринок спрямовується до стабільного стану, ціновий діапазон (відстань між максимальними і мінімальними значеннями ціни) звужується. Досвідчене око безпомилково визначає звужуються серії цінових барів, формують бічний тренд, після того як акції відкочують від сильного тренда. І тоді свінг-трейдери виставляють ліміт-ордера по обидві сторони від Порожньої Зони і відкривають позицію в напрямку прориву зони.

Парадоксально, що більшість математичних індикаторів не ідентифікує такі важливі для трейдингу ситуації. Такі сучасні індикатори, як ковзні середні (moving averages) і швидкість зміни (rate of change), у момент досягнення ціною Порожній Зони мають тенденцію перебувати в бічному тренді або розвертатися до нейтрального положення.