Робочий день трейдера


Технічно здійснити операцію на валютному ринку сьогодні дуже просто. Досить відкрити реальний рахунок у брокера, встановити торгову платформу на комп'ютер (не складніше, ніж встановити нову іграшку) і натиснути кнопку купити або sell.

Але цього недостатньо для того, щоб ваша торгівля була прибутковою. Нижче піде мова про те, як трейдер повинен планувати свій робочий день, щоб отримувати дохід.

Плануючи свій робочий день, трейдер обов'язково повинен передбачити час для:

1. Спостереження за ціною на графіках різних періодів;
2. Вивчення економічних новин;
3. Складання торгового плану;
4. Відкриття та супроводження позицій;
5. Розбору вчинених дій та отриманих результатів;
6. Поповнення бази знань.

Розглянемо докладніше кожен етап.

Спостереження за ціною на графіках різних періодів. На цьому етапі важливо зрозуміти переважаючі тенденції на обраному інструменті, відзначити важливі рівні, до яких може дійти ціна, або пробій яких призведе до зміни тренда. Важливо це робити на різних тайм кадрах, щоб отримати загальну картину. Навіть якщо ви працюєте на М5, перегляньте всі періоди аж до D1, це дозволить визначити, які переважно угоди (buy або sell) ви будете робити. Початківцям трейдерам наполегливо не рекомендується торгувати проти домінуючого на старшому тайм фреймі тренда. Зрозуміло, на цьому етапі ви зможете розпізнати графічні фігури, які утворилися на графіках, і підготуватися їх відпрацювати.

Вивчення економічних новин.

Це також дуже важливий етап, навіть якщо ви не торгуєте на новинах і не використовуєте торгові сигнали форекс. Знання часу виходу новин і ступеня їх важливості, дозволить вам прийняти рішення про час входу на ринок, а можливо, і відмовитися від торгівлі в цей день зовсім. Справа в тому, що в період виходу новини ціна веде себе непередбачувано і тому в цей час треба або застосовувати спеціальні техніки трейдингу на новинах, або відмовитися від торгівлі зовсім і перечекати «бурю».

Складання торгового плану.

Надзвичайно важливий етап. Торговий план – це документ, в якому ви прописуєте всі обставини відкриття операції:

1. Дату та час складання плану
2. Торгову пару і тип операції (buy, sell)
3. Умови, при яких ви вважаєте, що можливо увійти в ринок
4. Обґрунтування виставлення лімітних ордерів
5. Мані-менеджмент для даної ситуації. Необхідно вказати обсяг угоди, вільну маржу, відсоток ризику для депозиту, відсоток планованого прибутку і т. д.
6. Умови для зміни торгового плану. Тут ви вказуєте причини, при настанні яких ви зміните торговий план. Наприклад, прискорення ринку дозволить відсунути тейк-профіт, або у випадку пробиття важливого рівня, ви закриєте угоду зі збитками не чекаючи досягнення стоп-лосс.

Написаний перед входом в ринок торговий план буде вашим керівництвом по торгівлі на поточний день і позбавить вас від необдуманих кроків під час роботи. Перебуваючи в ринку, людина відчуває величезну емоційну навантаження і тому не в змозі здійснювати правильні кроки. Маючи на руках торговий план, трейдер позбавлений від необхідності приймати рішення, йому просто треба виконувати інструкції торгового плану!

Відкриття та супроводження позицій.

Торговий план зніме з вас практично всю емоційну навантаження, пов'язану з входом на ринок. Адже ви просто дотримуйтесь інструкцій, у відповідності з якими входите в ринок по маркет-ордером або отложником, виставляєте вже заздалегідь прораховані рівні стоп-лосс і тейк-профіт. Ви можете спостерігати за ціною або відволіктися від ринку, головне точно виконувати інструкції торгового плану. В тому числі і ті, в яких написано, з якої причини і як може змінитися торговий план.

Розбір вчинених дій та отриманих результатів. Цей етап також важливий, як і складання торгового плану. Аналіз ваших дій потрібно робити незалежно від того, прибутковою була ваша угода, або збитковою. Достатньо докладним був ваш план? Правильно ви оцінили рівень ризику? Можливо, ви виявили якісь нові умови, які вам треба враховувати у подальшій торгівлі? А може, ви все-таки відступили від свого плану? Тоді принесло вам це прибуток або збиток? І ще безліч різних питань, на які вам належить знайти відповіді заради прибуткової торгівлі. У пошуках відповідей на ці питання вам буде потрібен ваш торговий щоденник, який ви зможете аналізувати не тільки відразу після операції, але і після часу, з урахуванням досвіду і нових знань.

Поповнення бази знань.

Ринок непостійний, і ті тактики, які приносили прибуток вчора, сьогодні, можуть не працювати. Характер інструментів може змінюватися, а індикатори з обраними параметрами можуть почати давати неправильні сигнали форекс. Щоб не зіткнутися з ситуацією, коли ваша нова стратегія форекс почала зливати депозит, а як торгувати далі ви не знаєте, треба постійно поповнювати свою базу знань. Знаходьте щодня час для тестування нових тактик, вивчення нових для вас інструментів, вивчення мані-менеджменту і т. д. і т. п. Тільки так ви зможете убезпечити свій дохід від мінливості ринку.

Тепер ви знаєте, як складається робочий день «успішного» трейдера. Більшу частину дня – це копітка і нудна робота. Не кожен може її подолати. Але іншого шляху немає, інакше вам доведеться розплачуватися своїми грошима. Починайте діяти прямо зараз, якщо такі труднощі вас не лякають. Візьміть аркуш паперу і запишіть, які знання вам потрібні, запишіть етапи вашого вдосконалення. Вам багато чому належить навчитися. У деяких книгах про досягнення успіху є думка про поділ днів на успішні і не успішні. Успішним вважається той день, коли ви щось зробили для досягнення своєї мети. Якщо ж у якийсь день ви нічого не зробили для вашої мрії, то це був ваш не успішний день, оскільки він відсунув вашу мету.