Скальпінг на Форекс або Що таке піпсовка


Для отримання прибутку від торгівлі на ринку Форекс, досвідчені трейдери, придумують свої унікальні торгові стратегії форекс. Але якщо трейдер не знає всіх факторів на ринку форекс і не розуміє що це таке, він не в силах створити грамотну ефективну торговельну стратегію.

Трейдер повинен володіти необхідними для цього методами, одним з яких є скальпінг.

Скальпінг – це метод розроблений для короткострокової торгівлі, з іншого, називають ссекать, тобто, швидко взяти частину прибутку і закрити позицію. Використання такого методу означає, що трейдер під час торгівлі отримує від угод всього лише частина прибутку, які зазвичай не тривають більше кількох хвилин. Використовують цей метод трейдерів, що спеціалізуються на короткострокових угодах, називають скальперами. Характерною рисою скальпинга на ринку Форекс є стратегії форекс без індикаторів, яка здійснюється в короткі проміжки часу незначною кількістю пунктів і в якій фігурують лоти великого об'єму. Якщо коротко висловити основну ідею цього методу, то тут як не можна краще підійде наполеонівський: «Прийшов, побачив, переміг».

Скальпінг можна віднести до числа найбільш молодих способів отримання прибутку на валютному ринку. У перший час трейдерів, які працювали за технологією скальпування, вважали дилетантами, але згодом такий спосіб торгівлі зумів завоювати повагу при проведенні короткостроковій торгівлі. На сьогоднішній день скальпінг застосовують на Форексі не тільки початківці, але й досвідчені трейдери.

Скальпінг виявився найбільш привабливою технологією для багатьох початківців трейдерів, хоча короткострокові угоди і не приносять великих прибутків. Справа в тому, що і збитки від таких операцій у разі невдачі також мінімальні. Крім цього, скальпінг є оптимальним способом здійснення торгових операцій при обмежених фінансових можливостях. Таким чином, для новачка цей метод – найбільш підходяща стратегія.

Скальпінг вимагає наявності у що використовує цей спосіб деяких особистісних якостей. Людина, що вибрала в якості своєї стратегії скальпінг, повинен бути уважним, вміти концентрувати свою увагу, мати швидку реакцію і міцні нерви.
Ті ж самі якості вимагаються від трейдера, який працює на пипсовках.

Піпсовка є різновидом методу скальпування. Для даного способу використовуються суперкороткі операції, що тривають менше хвилини, і мають мінімальні цінові цілі. Така стратегія, по суті, є спекулятивною, використовує її трейдер при досягненні прибутку розміром у кілька пунктів, тобто піпсов, закриває угоду.

Для здійснення піпсовка на ринку Форекс потрібна низка умов, до числа яких відноситься наявність бере участь в операції високоліквідного інструменту, з середнім рівнем волатильності, незначного розміру спреду, невисокою комісії. Піпсовка проходить при постійному візуальному спостереженні і контролі протягом всієї угоди, тому трейдер повинен бути максимально зосереджений, уважний і готовий швидко реагувати.

Щоб скальпінг стратегії форекс давали позитивні результати, трейдеру необхідно дотримуватися особливих правил Форекса, а саме: розмір спреду – не більше трьох-чотирьох пунктів (піпсов), досить великі Bid або Offer, спокійна ситуація на ринку без різких цінових коливань, наявність базового досвіду діяльності на Форексі.

Скальпінг на ринку Форекс обмежений певними рамками, в числі яких: нервова ситуація на ринку, різкі коливання після виходу новин, несподіваних подій, а також стан «млявого ринку» з низьким рівнем волатильності в вихідні дні і закриття ринкових валютних сесій.

Метод скальпинга поширюється на угоди трьох категорій:

Чутливі до часу операції:

угоди, здійснювані в момент, коли проривається діапазон відкриття. На такі операції йде кілька хвилин, починаючи з того, що відбувається на ринку поштовху, який приводить до руху в кожному з напрямів;

операції, що мають метою в основному капіталізувати регулярні точки змін, які відбуваються на ринку, наприклад, угоди з 10.00 до 15.00 за часом нью-йоркській біржі.

Контр-трендові угоди – ті угоди, які трейдер проводить протягом дня у моменти розвитку тренда після його відсутності.
Угоди на продовження ринкового тренда або копіювання на відновлення – угоди, що укладаються після того, як тренд входить у стадію реалізації.

Метод скальпинга на ринку Форекс є по-справжньому дієвим і ефективним, він перевірений багатьма трейдерами в самих різних ситуаціях. Трейдер, який вирішив застосувати найпростіші стратегії форекс в своїй роботі, повинен володіти відповідним темпераментом (кращий психологічний тип сангвініка або холерика), міцними нервами, мати хороший багаж знань, необхідних для діяльності на Форексі, а також – велике бажання досягти успіху і отримувати хороші прибутки.