Управління капіталом Forex


Всі найбільш ефективні торгові стратегії, системи базуються на ряді принципів управління капіталом.

Робота на фінансових ринках неможлива без ефективної програми розміщення коштів.

Твердо дотримуючись рівноправне співвідношення між сумою прибутку і сумою збитків у розрахунку на одну середню угоду, трейдер отримує можливість працювати з грошовими коштами, а не грати.

1.Загальна сума вкладених коштів не повинна перевищувати 50% від усього капіталу.

Згідно з цим правилом, загальна сума коштів (маржі) під всі відкриті позиції не повинна перевищувати 50-ти відсотковий бар'єр. Це дозволить зберегти обов'язковий резерв на випадок виникнення нестандартних ситуацій та продовження нормальної роботи. Цифра 50% була запропонована Мерфі, однак багато аналітиків вважають, що відсоток вкладених засобів повинен бути менше (максимум 30% від депозиту).

2. Загальна сума коштів, вкладених в один ринок, не може перевищувати 10 – 15% від загального капіталу.

Це виключає можливість вкладення надмірних коштів в одну операцію, що може призвести до руйнування, у разі, якщо угода виявиться збитковою (адже ризик збитків завжди присутня).

3. Норма ризику для кожного ринку, в який трейдер вкладає свої кошти, не повинна перевищувати 5 % від депозиту.

Таким чином, цей принцип визначає суму, яку трейдер готовий втратити, в разі, якщо угода виявиться збитковою. Знову ж таки, деякі аналітики вважають, що цей бар'єр має бути не 5%, а 1,5 – 2%.

4. Загальна сума гарантійних внесків, що вносяться при відкритті позиції по одній групі ринків, повинна становити не більше 20% – 25% від депозиту.

Ринки, що входять в одну групу, рухаються більш або менш однаково. Відкриття великих позиції на кожному ринку однієї групи, порушує принцип диверсифікації, тому до розміщення коштів на подібних ринках необхідно ставитися дуже обережно. Не можна порушувати правило оптимального розміщення коштів: в тій чи іншій мірі вони повинні бути диверсифіковані. Свій капітал необхідно розміщувати так, щоб збитки за однієї угоди не розорили трейдера, а, по можливості, були компенсовані прибутком від інших операцій.

На Форексі виділяють наступні групи ринків, на яких поведінка валютних курсів дуже схоже: доларова зона, єврозона, стерлінгова зона, йеновая зона.

5. Визначення ступеня диверсифікації портфеля.

Диверсифікація є одним із способів захисту капіталу, але і тут потрібно знати міру. Більш або менш надійного розподілу коштів можна досягти, відкриваючи позиції одночасно на чотирьох – шести ринках різних груп, але не більше.

6. Визначення рівня стоп-лосс ордерів.

Стоп-накази зазвичай ставляться на період відсутності трейдера за робочим місцем і основне завдання таких наказів – врятувати трейдера від розорення (стоп лосс ордера) або забезпечити додатковий прибуток (стоп профіт ордера).Величина стоп-лосс залежить, по-перше, залежить від того, скільки трейдер готовий втратити на одній угоді і, по-друге, від його розрахунку ситуації на ринку.

Необхідно відзначити, що при визначенні рівня стоп наказу трейдеру слід виходити з розумного поєднання технічних факторів, що відображені на графіку ціни, і міркувань захисту своїх власних коштів. Чим мінливості ринок, тим більш віддалені повинні бути рівні стоп-лосс наказів від поточного рівня ціни.

В інтересах трейдера розмістити стоп-наказ як можна ближче до поточного рівня цін, щоб мінімізувати втрати від невдалих угод. В той же час надто "жорсткі" стоп-лоси можуть призвести до небажаної ліквідації позиції при короткочасних коливаннях ціни (шум). Однак і занадто віддалені стоп-лоси, хоча і не чутливі до шуму, можуть призвести до значних втрат.

7. Визначення співвідношення можливого прибутку і збитків.

Перед відкриттям позиції необхідно визначити норму прибутку для майбутньої угоди, а також визначити можливі збитки, у випадку розвороту ціни, і збалансувати норму прибутку і можливі збитки.

Прийнятне співвідношення часто приймається за відношення 1 до 3. Якщо це відношення не виконується від угоди варто відмовитися. Наприклад, якщо максимальний збиток, який трейдер готовий понести на одній угоді, становить 200 доларів, то норма прибутку має становити 600 доларів. Виходячи з цього, трейдер повинен шукати угоди з відповідним співвідношенням прибутку і збитку.

8. Торгівля з кількома позиціями.

Входячи на ринок кількома контрактами (тобто укладаючи контракт більш ніж на 1 лот), трейдер повинен їх розділити на, так звані, трендові і торгові позиції.

Трендові позиції призначені для довгострокової торгівлі, за ним очікується часто найбільший прибуток. Стоп накази у таких позиціях ліберально ставляться (щоб виключити шум).

Торгові позиції використовуються в короткостроковій торгівлі і обмежені досить жорсткими стоп наказами.

9. Консервативний і агресивний підходи до торгівлі.

Більшість аналітиків дотримуються консервативного підходу. Серед них поширена думка про те, що трейдер, що має гірші можливості отримати прибуток, але дотримується консервативного стилю торгівлі, має більший шанс отримати довгострокову прибуток, ніж трейдер, який володіє великими можливостями отримання прибутку, але грає агресивно.

Агресивно грає трейдер, що бажає розбагатіти швидко. Його прибутку справді значні – але тільки до тих пір, поки ринок рухається в сприятливому для нього напрямку. Коли становище на ринку змінюється, агресивна стратегія торгівлі призводить до краху.

10. Правила відкриття позицій.

- відкривайтеся тільки при наявності одного основного і не менше одного додаткового сигналів.

- використовуйте торговий план, що включає ціну входу на ринок, стоп лосс, тейк профіт, час відкритої позиції.

- обережно і на короткий час відкривайтеся проти тренда (бажано взагалі цього не робити)

- обережно і на короткий час відкривайтеся тоді, коли ринок знаходиться у флете.

11. Правила підтримання позицій і часткового закриття до розрахункового часу.

- підтримуйте позиції тільки тоді, коли аналіз підтверджує раніше зроблені висновки.

- частково закривайтеся, при отриманні збитків понад розрахункових, якщо ціна досягла рівень тейк профіту.

- чекайте, якщо отримуєте збиток, нижче граничного, якщо ціна залишається на колишньому рівні, якщо ціна не досягла розрахункового рівня отримання прибутку.

12. Правила закриття позиції.

- після закінчення розрахункового часу

- при отриманні розрахункового прибутку або збитків

- за сигналами, що подаються, торговою системою

Чітке дотримання принципів управління капіталом дозволить, в деякій мірі, дисциплінувати вашу торгівлю.