Хеджування опціонами та валютами


У будь Форекс стратегії хеджування є одним з обов'язкових інструментів для роботи, основним призначенням якого є мінімізація і зниження поточних ризиків.

Слово хеджування прийшов до нас зовсім недавно і означає (у перекладі з англійського слова hedge) страхувати, захищати. На валютному ринку розуміється під хеджуванням використання фінансових інструментів з метою знизити ризики, пов'язані з несприятливими впливами ринкових чинників, які важко передбачити. Такий підхід називають — стратегія хеджування на Форекс. Адже, як відомо, Форекс є ризикованим фінансовим ринком, тому операції хеджування користуються серед трейдерів досить широкою популярністю.

Основною відмінністю хеджування залишається те, що вони створені не з метою заробітку, а дають можливість знизити ймовірні збитки і зберегти суми на депозиті за допомогою «дзеркально» відкритих ордерів. Простіше кажучи, стратегії хеджування полягають у розкритті двох позицій, які протилежні, різні за розміром, а їх застосування залежить від того, які будуть використовуватися стратегії. У кожній із стратегій прописуються правила, які також є одними з елементів хеджування, і ці правила називаються правилами «ризик-менеджменту». Досить часто хеджування виробляють за допомогою ордерів «стоп-лосс», використовують ордера такого типу в основному починаючі трейдери. Також важливе, яке варто виділити, це те, що операції хеджування на ринку валют справляють особливий вплив на попит і пропозицію.

Страхування від ризиків можна виробляти за допомогою і інших інструментів хеджування, наприклад, таких як робота з інструментами з використання опціонів або дорогоцінних металів на одну з валют. Але все ж робота за допомогою таких інструментів вимагає певну підготовку і наявність знань у трейдера.

На сьогоднішній день спробувати себе на біржі хочеться багатьом, але 90% людей відмовляються через складність інструкцій, які надані в Інтернеті. Але все ж, є такі люди, які хотіли б спробувати себе на ринку Форекс, і може в подальшому зробити для себе постійним видом заробітку. І ті новачки, які зовсім недавно дізналися про ринок Форекс, відразу ж хочуть почати заробляти гроші, торгуючи на біржі. Але не все так просто, перш ніж безпосередньо приступити до торгівлі, необхідно вивчити трейдинг і всі його основи. Існує величезна кількість понять, правил і операцій, без знання яких просто неможливо обійтися, адже це те ж саме, наприклад, не знаючи літер – неможливо почати читати, так і на форекс – без знання основ не можна торгувати. Існують відеокурси і посібники Форекс для чайників, які стануть своєрідною азбукою і букварем, і в подальшому допоможуть вам стати трейдером.